Navrátilová získala v Montrealu 177. titul ve čtyřhře

MONTREAL

Tenistka Martina Navrátilová v pondělí získala 177. titul ve čtyřhře a znovu posunula věkovou hranici pro nejstarší deblovou vítězku na okruhu WTA na 49 let a deset měsíců. Slavná česká rodačka, jež 18. října oslaví 50. narozeniny, uspěla spolu s Ruskou Naděždou Petrovovou ve finále turnaje v Montrealu.

Navrátilová, jež hodlá po US Open ukončit definitivně kariéru, se s Petrovovou dala dohromady až před montrealským turnajem. V dnešním finále, které bylo kvůli dešti přeloženo z neděle, zdolaly druhou nasazenou německo-zimbabwskou dvojici Anna-Lena Groenefeldová, Cara Blacková hladce 6:1, 6:2.

V Montrealu tak Navrátilová získala už pátý deblový titul na kanadské půdě, a pokaždé s jinou partnerkou. Naposledy triumfovala v roce 2004 v Torontu, kdy hrála s dnešní soupeřkou Groenefeldovou. První z titulů v Kanadě vybojovala v roce 1981.

Na okruhu WTA čekala tenisová legenda na další titul od května, kdy spolu s Jihoafričankou Liezel Huberovou vyhrála ve Štrasburku. Za dnešní triumf si s Petrovovou rozdělily prémii 59 tisíc dolarů, Navrátilová tak za svou kariéru vydělala tenisem více než 21,5 milionu dolarů. Na svém kontě má i 167 titulů ve dvouhře a devět ve smíšené čtyřhře.

Čtyřhra - finále:
Navrátilová, Petrovová (USA/Rus.) - Blacková, Groenefeldová (2-Zim./Něm.) 6:1, 6:2.