Kvitová má za sebou brutální přípravu a už vyhlíží turnaje v Austrálii

13. prosince 2017 14:29 - Praha

Hodně náročnou přípravu má za sebou Petra Kvitová. Sedmadvacetiletá tenistka na trénincích makala hlavně na fyzičce a pilovala servis. Nyní na dvojnásobnou grandslamovou vítězku čeká tenisová extraliga, v níž bude hájit barvy pražské Sparty. Po Štědrém dnu pak nabere směr Austrálie. „Těším se, Austrálii miluju,“ řekla v rozhovoru pro web WTA.

 

Česká sportovní/Pavel Lebeda

Nová tenisová sezóna se nezadržitelně blíží. Hráči polykají poslední tréninkové dávky a pomalu už vyhlíží zápasy. Jednu z nejtěžších příprav má podle svých slov za sebou i Petra Kvitová. „Bylo to brutální,“ přiznala sedmadvacetiletá hráčka v rozhovoru pro web WTA. „Nedokázala jsem si představit tak náročnou přípravu, jako jsem měla teď. Raději mám zápasový režim,“ dodala s tím, že se zaměřila hlavně na fyzičku a servis.

„Snažili jsme se vylepšit servis. Na konci sezóny jsem dělala poměrně hodně dvojchyb,“ vysvětlovala. „Pracovali jsme ale vlastně na všem. Vždy je co zlepšovat, když se chcete udržet v kontaktu s těmi nejlepšími. Dala jsem do toho víc než sto procent,“ prohlásila bronzová medailistka z olympiády v Riu.

Dvojnásobná grandslamová vítězka se připravovala v Dubaji, Monte Carlu a nyní trénuje v Praze. „Jsou tady Bára Strýcová, Karolína a Kristýna Plíškovy, Kateřina Siniaková. Je to tady takový malý fedcupový tým," vyprávěla. Už o tomto víkendu začne tenisová extraliga a devětadvacátá hráčka bude hájit barvy pražské Sparty, kam přišla letos na hostování.

Vánoční svátky pak stráví s rodinou a 26. prosince už zamíří na turnaj do Brisbane. „Těším se. Miluju Austrálii. Lidé, počasí, prostě všechno tam.“ Cíle si bývalá světová dvojka nedává. „Do další sezóny si chci s sebou vzít hlavně zdraví a dobrou kondici,“ uzavřela usměvavá hráčka, která se letos na kurty vrátila po vážném zranění ruky z prosince loňského roku.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.