Federer v semifinále US Open vyřadil Davyděnka

NEW YORK

Švýcarský tenisový fenomén Roger Federer porazil v semifinále US Open Rusa Nikolaje Davyděnka a postoupil do šestého grandslamového finále za sebou. Světový hráč číslo jedna zvítězil 6:1, 7:5, 6:4 a pokusí se v New Yorku završit vítězný hattrick. Jeho finálovým soupeřem bude Američan Andy Roddick, jenž ve druhém semifinále vyřadil Michaila Južného.

Federer dnes podal proti Davyděnkovi soustředěný výkon a nenechal od začátku nikoho na pochybách, že má namířeno do jubilejního desátého grandslamového finále. Bodem z podání Švýcar proměnil čtvrtý mečbol a za 103 minuty porazil Davyděnka i v osmém vzájemném duelu.

Ani druhý ruský semifinalista Michail Južnyj na duel o prvenství v turnaji nedosáhl, přestože nad domácím Roddickem vyhrál v tiebreaku první set. Američan hnán obrovskou podporou publika přidal na agresivitě a ve druhé sadě smetl Južného 6:0, ve třetí pak byl tentokrát v tiebreaku úspěšnější. Ve čtvrté sadě pak za stavu 3:3 Roddick prolomil soupeřovo podání a poté vítěz turnaje z roku 2003 využil hned první mečbol zápasu.

US Open 2006
Muži, dvouhra - semifinále:
Federer (1-Švýc.) - Davyděnko (7-Rus.) 6:1, 7:5, 6:4, Roddick (USA) - Južnyj (Rus.) 6:7 (5:7), 6:0, 7:6 (7:3), 6:3.