Rubriky:

Tenis

Živě

Hlavně přejít přes první kolo, říkala si. Teď je slovenská tenistka po několika letech opět šampiónkou

16. dubna 2018 16:38 - Bogota/Praha

Po rychlém vzestupu přišel strmý pád. Karolína Schmiedlová se před třemi lety díky skvělým výkonům a dvěma vyhraným turnajům na okruhu WTA vyšvihla v žebříčku až na šestadvacáté místo. Pak se jí ale přestalo dařit a půl roku nedokázala přejít přes úvodní kolo. Po dvouleté krizi začíná třiadvacetiletá Slovenka už zase řádit.

Video již není dostupné

sntv

V roce 2015 ovládla turnaje v Katovicích a Bukurešti, k tomu si připsala několik dalších semifinálových účastí na okruhu WTA a rázem se v žebříčku vyšplhala až na šestadvacáté místo. Pak ale Karolínu Schmiedlovou opustila forma a talentovaná Slovenka nedokázala půl roku vyhrát jediný zápas.

A tak loni začala objíždět turnaje nižší kategorie, i tam se ale zezačátku trápila a propad žebříčkem pokračoval dál. Zlepšení přišlo na začátku léta, kdy vyhrála dva turnaje ITF za sebou a na podzim pak přidala třetí titul. Jenže letošní sezóna opět nezačala úplně podle jejich představ a na žádnou senzaci to nevypadalo ani nyní.

Třiadvacetiletá hráčka však šokovala. Minulý týden v Bogotě přešla přes první kolo, následně přes druhé, vyhrála čtvrtfinále, semifinále a ovládla i finále, když v něm porazila Španělku Laru Arruabarrenaovou 6:2 a 6:4. Schmiedlová se tak po necelých třech letech dočkala dalšího titulu na okruhu WTA a v žebříčku se posunula do první stovky, konkrétně na osmdesáté čtvrté místo.

„Ze zisku titulu mám obrovskou radost,“ uvedla na webu sme.sk Schmiedlová. „Před začátkem turnaje jsem si nedávala vysoké cíle. Chtěla jsem hlavně přejít přes první kolo. Teď tu stojím jako šampiónka, to je něco fantastického,“ rozplývala se dál. „V Bogotě jsem prožila nádherný týden, děkuji všem, kteří mi tady fandili,“ uzavřela Schmiedlová.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.