Berdych zůstal v tenisovém žebříčku jedenáctý

16. října 2006 13:25 - PRAHA

Tenista Tomáš Berdych zůstal jedenáctý ve světovém žebříčku. Po vyřazení ve stockholmském čtvrtfinále neměl šanci bodově předstihnout Chilana Fernanda Gonzaleze, který hrál v neděli ve Vídni o titul. Od premiérové účasti v elitní desítce dělí jednadvacetiletého Čecha 105 bodů.

Očekávaný propad potkal v dlouhodobém pořadí ATP Radka Štěpánka, který musel ukončit životní sezónu kvůli vyhřezlé ploténce: z dvanáctého místa klesl na dnešní čtrnácté.

Na tenisovém trůnu pevně sedí Švýcar Roger Federer, nezměnila se ani první osmička hráčů v Champions Race, která se kvalifikuje na listopadový Turnaj mistrů v Šanghaji.

Vaidišová zůstala jedenáctá

Nejlepší česká tenistka Nicole Vaidišová sice v Moskvě zdolala světovou jedničku Amélii Mauresmovou z Francie a postoupila do semifinále, ale stále jí patří jedenáctá příčka.

Ruská tenistka Anna Čakvetadzeová se díky triumfu na turnaji v Moskvě posunula do nejlepší dvacítky žebříčku WTA. V aktuálním vydání jí patří šestnáctá příčka, výš ještě devatenáctiletá hráčka nikdy v kariéře nebyla.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.