Rubriky:

US Open

Živě

Dohra finále US Open. Hvězdná tenistka po něm začala chodit k terapeutovi

10. července 2019 15:01 - Londýn/Praha

Vzpomínáte na loňské finále US Open mezi Serenou Williamsovou a Naomi Ósakaovou? Co se vám vybaví? Každému asi více než překvapivé vítězství Ósakaové vyvstane na mysl výbuch Williamsové. S americkou tenistkou tehdy cloumaly emoce, hádala se s rozhodčím a dokonce ho nazvala lhářem. Nyní třiadvacetinásobná grandslamová vítězka přiznala, že po tomto skandálu začala chodit na terapii.

 

Profimedia.cz

„Nemohla jsem z Ósakaové mít větší radost. Ale co se týká mě, cítila jsem se poražená a znevážená,“ uvedla Serena Williamsová na webu BBC. Americkou tenistku tehdy rozlítilo to, když jí rozhodčí udělil trestný fiftýn za nepovolené koučování a vzteklé mrštění raketou. Začala se s ním dohadovat a následně jí byl udělen trestný game.

Williamsová rozhodčího dokonce nazvala lhářem a zlodějem a o jejím výbuchu se pak ještě hodně dlouho diskutovalo. Úspěšná hráčka své chování ospravedlňovala tím, že se stala obětí sexismu, a tak to cítí i nyní. „Čím to je, že když se ženy rozčílí, tak dostanou nálepku jako emocionální, šílená, iracionální, ale když se to stane muži, tak je považován za vášnivého a silného?“ ptala se dál.

„Nechci se vyhýbat penalizacím, jen chci, aby se mnou zacházelo jako s ostatními,“ vysvětlovala třiadvacetinásobná grandslamová vítězka s tím, že po finále US Open se rozhodla vyhledat pomoc. „Začala jsem chodit k terapeutovi. Hledala jsem tam odpovědi. I přestože jsem cítila, že dělám pokroky, nebyla jsem schopná vzít raketu do ruky,“ přiznala.

„Uvědomila jsem si, že jediným způsobem, jak se pohnout dál je to, že se omluvím té osobě, která si to nejvíc zasloužila. Když mi pak přišla od Naomi odpověď, stékaly mi po tvářích slzy,“ zavzpomínala bývalá světová jednička. „Lidé často zaměňují hněv za sílu, nedokážou mezi nimi rozlišovat. Nikdo se nedokáže postavit sám za sebe jako ty, pokračuj v této cestě,“ prozradila Williamsová část odpovědi, kterou dostala od japonské tenistky.

vk, Sport.cz, Právo

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..