Lední hokej

Oznámkujte české hokejisty za výkon proti Švýcarsku

15. února 2014 20:44 - Soči

Čeští hokejisté nenašli v sobotu recept na výtečně chytajícího brankáře Jonase Hillera a ve svém posledním vystoupení ve skupině C podlehli Švýcarům 0:1. Jediný gól vstřelil v 15. minutě útočník Simon Bodenmann. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika mohou na olympiádě v Soči stále vybojovat cenný kov, účast ve čtvrtfinále si ale musí vybojovat v úterním kvalifikačním utkání. Oznámkujte výkony českých hráčů v duelu s helvétským křížem.

Petr David Josek, ČTK/AP

Národní tým měl i kopec smůly, když hned dvakrát orazítkoval brankovou konstrukci. Nejprve v první třetině Jágr, v závěrečné dvacetiminutovce pak Plekanec. Švýcarský gólman Hiller zneškodnil všech šestadvacet střeleckých pokusů soupeře a pomohl svému mužstvu k druhému místu ve skupině.

Jméno soupeře se český celek dozví v neděli vpodvečer po odehrání zbylých dvou základních skupin.

Oznámkujte české hokejisty za jejich sobotní výkon (1 - nejlepší, 5 – nejhorší).