Všichni čtyři čeští skokani prošli na OH do závodu na velkém můstku

Krasnaja Poljana

Všichni čtyři čeští skokani na lyžích prošli na olympijských hrách do závodu na velkém můstku. Jakub Janda byl v kvalifikaci desátý, postoupili také sedmnáctý Jan Matura, dvacátý Roman Koudelka i čtyřiatřicátý Antonín Hájek.

Rakouský skokan na lyžích Michael Hayböck ovládl kvalifikaci na velkém můstku v Soči.

Janda skočil 124,5 metru a zopakoval desáté místo z kvalifikace na středním můstku. Matura předvedl 120,5 metru, Koudelka o půl metru méně a Hájek 117 metrů.

Stejně jako na středním můstku vyhrál kvalifikaci Rakušan Michael Hayböck, který doletěl na 131 metrů. Z nejlepší desítky Světového poháru, která měla účast v sobotní soutěži jistou, jej nikdo nepředčil, stejně daleko skočil jeho krajan Thomas Diethart. Polák Kamil Stoch, jenž získal na středním můstku suverénně zlato, kvalifikaci vynechal.