Rubriky:

Lyže a snowboard

Snowboardista Horák vypadl na OH ve slopestylu v kvalifikaci

10. února 2018 07:03 - Pchjongčchang
(Aktualizováno: 10. února 2018 07:24)

Snowboardista Petr Horák na olympijských hrách do finále ve slopestylu nepostoupil. Ve své kvalifikační skupině skončil mimo nejlepší šestku.

 

Kin Cheung, ČTK/AP

Horák si na svůj první start na olympiádě musel počkat zhruba o hodinu déle, protože začátek kvalifikace byl odložen kvůli větru a technickým úpravám na trati. Možná i kvůli nervozitě pak český reprezentant hned na prvním railu upadnul a po prvním kole mu patřilo 11. místo.

Na stejném místě pokazil Horák i druhou jízdu, navíc upadl na posledním skoku. V konečném pořadí obsadil se ziskem 41,93 bodu 15. místo, od šesté příčky ho dělilo 37 bodů.

"Že jsem nedal tu první, tak jsem si říkal, že chci aspoň jednu odjet, ale nevyšlo to," komentoval Horák druhou jízdu, v které zaváhal na stejném místě a navíc upadl na posledním skoku. V konečném pořadí skupiny obsadil se ziskem 41,93 bodu 15. místo, od šesté příčky ho dělilo 37 bodů.

"Jsem rád, že tu můžu být. Popravdě jsem nečekal, že bych měl být vítěz olympiády, ale snažil jsem se ze všech sil. Trať je fakt těžká, bohužel to nevyšlo ani v jedné z těch závodních jízd, jak jsem chtěl. Některé tréninkové jízdy byly super, cítil jsem se dobře, i podmínky byly skvělé. Jen mě mrzí, že to nevyšlo, ale je to život, tak se z toho nebudu tak zbourávat," řekl a těšil se ještě na Big Air.

Druhou část kvalifikace, v níž Horák startoval, vyhrál Kanaďan Max Parrot (87,36). První část ovládl norský reprezentant Marcus Kleveland (83,71).

XXIII. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu:
Snowboarding, slopestyle - kvalifikace:
Muži:
1. Kleveland (Nor.) 83,71 b. a Parrot 87,36,
2. McMorris (oba Kan.) 86,83 a Garcia Knight (N. Zél.) 80,10,
3. Toutant (Kan.) 78,01 a Gerard (USA) 82,55,
...15. Horák (ČR) 41,93
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..