Vedoucí žena SP Lundbyová ovládla i olympijský závod skokanek

Pchjongčchang

Norská skokanka na lyžích Maren Lundbyová získala v Pchjongčchangu olympijské zlato v historicky druhé soutěži žen pod pěti kruhy. Vedoucí žena Světového poháru potvrdila roli favoritky a porazila Němku Katharinu Althausovou a Japonku Saru Takanašiovou, které jsou za ní i v průběžném pořadí SP.

Radost norské skokanky na lyžích Maren Lundbyové po druhém finálovém skoku.

Medailistky z olympijské premiéry žen v Soči se tentokrát na stupně vítězů nevešly. Obhájkyně zlata a úřadující mistryně světa Carina Vogtová z Německa skončila na pátém místě, před čtyřmi lety stříbrná Rakušanka Daniela Iraschková-Stolzová byla hned za ní šestá.

V Soči osmá Lundbyová, která v této sezóně SP vyhrála sedm z deseti závodů a nejhůř byla druhá, těsně vedla už po prvním kole a ve druhém svůj triumf nejdelším skokem dne 110 metrů potvrdila. Jednadvacetiletá Althausová, jež prvním pokusem Norku o metr přeskočila, ve druhém kole zabojovala, o dva roky starší Lundbyová ale dokázala odpovědět a nakonec vyhrála rozdílem 12 bodů.

Jednadvacetiletá Takanašiová, jež v Soči skončila těsně pod stupni vítězů čtvrtá, předvedla vyrovnané pokusy 103,5 metru a tentokrát medaili s přehledem uhájila.