Rubriky:

Ostatní

Rakousku vyhrál první sáňkařské zlato po 50 letech náhradník

11. února 2018 16:55 - Pchjongčchang

Rakušané čekali na sáňkařské olympijské zlato v soutěži jednotlivců padesát let. V Pchjongčchangu jim ho dnes vybojoval závodník, který byl původně jen náhradníkem. David Gleirscher se do výpravy dostal až 21. ledna jako poslední sáňkař, když obsadil šesté místo na Světovém poháru v Lillehammeru. Vytlačil tím z nominace svého bratra Nica.

 

Michael Sohn, ČTK/AP

Třiadvacetiletý tyrolský policista v ledovém korytu ještě nikdy nic nevyhrál. Ve Světovém poháru nikdy nestál na stupních vítězů a na posledním mistrovství světa na domácí dráze v Innsbrucku obsadil až 49. místo. Mnohem větší šance měl mít v Koreji jeho krajan a úřadující mistr světa Wolfgang Kindl.

Ale Gleischerovi dráha v Pchjongčchangu vyloženě svědčí. Už loni tady při předolympijské generálce vytvořil traťový rekord a v sobotu ho ještě vylepšil. Pak sice klesl až na třetí místo, ale v závěrečné jízdě se i díky fatální chybě Němce Felixe Locha do čela vrátil.

Jediné olympijské zlato v závodě jednotlivců získal pro Rakousko Manfred Schmid v roce 1968 v Grenoblu. I Davidův otec Gerhard se o to v devadesátých letech třikrát pokoušel marně, jeho nejlepším výsledkem bylo sedmé místo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..