Rubriky:

Ostatní

Paráda! Sportovní dvojice Dušková, Bidař na ZOH pojede volnou jízdu

14. února 2018 03:49 - Kangnung

Krátkým programem pro ně olympiáda neskončí - to je jistota! Sportovní dvojice Anna Dušková, Martin Bidař postoupila v Pchjongčchangu do volných jízd. V krátkém programu čeští krasobruslaři získali 63,25 bodu a zatím jsou na patnáctém místě. Právo startovat ve čtvrtečních volných jízdách má šestnáct nejlepších párů. Do olympijské soutěže sportovních dvojic nejlépe vstoupili mistři světa Suej Wen-ťin, Chan Cchung. Vedou o 71 setin bodu před Tarasovovou a Morozovem.

 

John Sibley, Reuters

Pouze bandáž na pravém koleně Duškové připomínala, že juniorští mistři světa z roku 2016 kvůli její operaci vynechali závody Grand Prix i evropský šampionát. Jedinou vážnější chybu udělal Bidař při sólovém trojitém toeloopu, ze kterého neměl čistý výjezd. Všechny ostatní prvky včetně trojitého twistu a odhozeného lutzu zvládli bez většího zakolísání, navíc ve srovnání s nejbližšími konkurenty získali vyšší známku za programové komponenty.

Za dnešní vystoupení na Mozartovu hudbu upravenou do rytmu tanga nasbírali čeští reprezentanti o 4,45 bodu více než na zářijové olympijské kvalifikaci v Oberstdorfu. Za osobním rekordem z loňského ME v Ostravě zaostali o 2,65 bodu.

XXIII. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu
Krasobruslení
Sportovní dvojice - krátký program
1. Suej Wen-ťin, Chan Cchung (Čína) 82,39
2. Tarasovová, Morozov (OSR) 81,68
3. Duhamelová, Radford (Kan.) 76,82
4. Savchenková, Massot (Něm.) 76,59
5. Jü Siao-jü, Čang Chao (Čína) 75,58
6. Jamesová, Cipres (Fr.) 75,34
...15. Dušková, Bidař (ČR) 63,25.
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..