Rubriky:

Biatlon

Soukalová je na řadě. Zlatý závod? To bych neříkal, brzdí optimismus kouč

14. února 2014 08:00 - Dauhá

Reálné medailové naděje si Gabriela Soukalová snad s výjimkou ženské štafety může dělat ve všech svých olympijských biatlonových startech. Jenže v pátek přijde disciplína, v níž nahání soupeřkám největší hrůzu: vytrvalostní závod na 15 kilometrů. V této sezóně se jel ve Světovém poháru dvakrát a po obou se na celé kolo smála blonďatá rodačka z Jablonce.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Sprinterské selhání hned při úvodní střelbě napravila úžasnou stíhačkou až na čtvrté místo. „Teď už jsem o hodně klidnější. Sice to byla brambora, ale i kdyby se už nic nepovedlo, tak ze mě spadl takový ten kámen," pochvalovala si čtyřiadvacetiletá biatlonistka před pátečním startem.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

„Zlatý závod? To bych neříkal," brzdí očekávání trenér Ondřej Rybář. „Ale už před olympiádou jsem tvrdil, že větší šance se pro ni skýtá v závodě se čtyřmi položkami. Dvě střelby ve sprintu jsou trochu vabank, ve vytrvalostním závodě si střelbu pohlídá," věří kouč.

V úspěch své tréninkové kolegyně věří Ondřej Moravec. „Myslím, že je na řadě," pousmál se. „My už ty medaile máme a ona sem jela v pozici reálně největšího adepta. Běžecky je na tom velice slušně, a když nebude bláznit, bude ji mít," je přesvědčený. „Na druhou stranu je to patnáctka, i jedna rána může mrzet. Ale to nechci zakřiknout, určitě bych jí medaili moc přál," ujišťuje Moravec.

Michal Osoba (Soči), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..