Rubriky:

Lední hokej

Prohlédněte si, v čem nastoupí Jágr a spol. Dresy zamrzly pod svatým Václavem

14. ledna 2014 11:41 - Praha

Už jen něco málo přes tři týdny zbývá do slavnostního zahájení dvaadvacátých zimních olympijských her v Soči, už nyní mají ale sportovní fanoušci příležitost si na vlastní oči prohlédnout, v jakých dresech odehraje turnaj česká hokejová reprezentace. Speciální výstava trvá od pondělí 13. ledna do soboty 18. ledna přímo pod sochou svatého Václava na Václavském náměstí v Praze.

 

nike (6x)

Šest hokejových dresů, jejichž design vzdává hold národní hrdosti, je zalito do ledových kvádrů, které stojí vedle sebe, stejně jako budou stát Jágr a spol. při státních hymnách před zápasem. Speciální osvětlení ledových kostek připomíná tlukot srdce českého národa a celá instalace reaguje na zvuky okolí.

Fanoušci budou moci od středy ukázat svou národní hrdost a prostřednictvím mobilní aplikace posílat reprezentaci povzbudivé vzkazy. Ty nejlepší se pak zobrazí na obrazovce vedle samotné instalace.

Národní tým bude mít v Soči k dispozici dvě sady dresů - domácí a venkovní. Ta první, která je k vidění na výstavě v centru Prahy, připomíná vzhledem českou vlajku, druhé kombinaci dominuje bílá barva s červeným vrškem a modrým pruhem a připomíná verzi z roku 1948. Na obou pochopitelně nechybí státní symbol. Každý dres je vyroben ze sedmnácti PET lahví.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lední hokej

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..