Rubriky:

Lední hokej

Jágr věří v osud i Putinovi: Když se máš utopit, nemusíš se bát exploze v Soči

30. ledna 2014 16:37 - Moskva

Zatímco většina sportovců i fanoušků neskrývá obavy z bezpečnostní situace v olympijské Soči, nejslavnější česká hokejová hvězda Jaromír Jágr si z hrozby teroristických útoků velkou hlavu nedělá. Silně věřící olympijský šampión z Nagana je přesvědčen, že každý má svůj osud už určený a nemá cenu se čehokoliv bát. Navíc plně důvěřuje ruskému státu, že zajistí bezpečný průběh her.

 

Frank Franklin II, ČTK/AP

"Jestli mám obavy... Jestli se máš utopit, tak se nemusíš bát exploze v Soči. Každý má svůj osud určený," uvedl Jágr v rozhovoru pro Sovětskij sport. "Nebezpečno může být na každých olympijských hrách nebo na mistrovství světa. A je jedno, jestli budou v Rusku, v USA nebo v jiné zemi," podotkl český hokejista.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Opora New Jersey a jeden z lídrů národního týmu na nadcházejícím turnaji má za sebou čtyřleté angažmá v Rusku. I proto pořadatelům věří.

Svět je prostě takový

"Jsem si jistý, že Vladimir Putin a vaše bezpečnostní složky budou pracovat na sto procent, aby byla bezpečnost všech zajištěna. Nejen proto, že je to pro vás první olympiáda od roku 1980. Rusové jsou velmi hrdí na svou zem a nebudou chtít ztratit tvář," podotkl bývalý hráč Omsku, který do Soči přiletí stejně jako další hokejisté z NHL 10. února, dva dny před začátkem turnaje.

Jágr si dobře uvědomuje, že olympiáda je pro teroristy velkou šancí se zviditelnit. "Tak to prostě je, svět je prostě takový. Když se někde koná jakákoli významná událost, nejenom sportovní, tak je větší šance, že se něco semele. Protože teroristé chtějí být vidět, touží po medializaci. To je hlavní motto terorismu," uvedl pro Sport.

V Soči by na bezpečnost mělo dohlížet 40 000 vojáků a policistů. Nejen samo město, ale celá rozsáhlá oblast severně od hranic s Gruzií je podřízena zpřísněnému režimu s omezením letecké i námořní dopravy. Dění ve městě sledují i ruské monitorovací družice z oběžné dráhy.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lední hokej

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..