Rusko - Norsko 4:0Hokejisté Ruska zdolali v osmifinále OH Norsko a jdou na Finy

Soči

Hokejisté domácího Ruska zdolali v osmifinále olympijských her v Soči Norsko 4:0 a ve středu je čeká od 13:30 SEČ souboj o semifinále s Finskem. Vítězství sborné zařídil třemi body za dvě branky a jednu asistenci Alexandr Radulov, tři přihrávky zaznamenal Pavel Dacjuk. Gólman Sergej Bobrovskij vychytal poprvé na turnaji čisté konto.

Alexandr Radulov přijímá gratulace spoluhráčů ke gólu v utkání proti Norsku.

Norové nastoupili bez své největší hvězdy - útočníka Zuccarella Aasena z New Yorku Rangers. Přesto s favoritem, který zatím na turnaji nehraje podle přestav, drželi dlouho krok.

Sborná Nory přehrávala, ale do šancí se nedostávala. Bobrovskij měl práci v polovině úvodní části při Malkinově trestu. Norové se ubránili při Bonsaksenově vyloučení. V 19. minutě nejdříve prověřil ruského gólmana Trygg, na druhé straně měl šanci Sjomin.

V úvodu druhé časti neuspěli Ovečkin a Sjomin, ale ve 25. minutě se Rusko dostalo šťastně do vedení. Radulov objel branku a jeho nahození se odrazilo od Hölosovy brusle za Haugenova záda.

Tým kouče Zinetuly Biljaletdinova zvýšil v 38. minutě a byl u toho opět Radulov. Jeho tečovaný bekhendový pokus se odrazil od pravé tyče a Kovalčuk pohotově dorazil puk do prázdné branky. Pak se dostal do dobré pozice Sjomin, ale Haugen jeho ránu pokryl.

Na začátku závěrečného dějství pykal Mathis Olimb, ale Ovečkin znovu neprotrhl střeleckou smůlu. Nejlepší kanonýr se zatím trefil jen jednou v úvodním duelu se Slovinskem. Pak si Tollefsen málem dal vlastní gól, když srazil kotouč do pravé tyče. Krátce po přesilovce se dostal do úniku Tarasenko, ale Haugena ani nadvakrát nepřekonal.

Po krátkém náporu Norska ohrozil Bobrovského v 51. minutě Skröder. Vzápětí ujížděl Ovečkin, který byl při zakončení podražen, ale sudí Piechaczek s Pollockem faul nezapískali. Do další šance se prokličkoval Dacjuk. V 59. minutě už se trefil při power play do prázdné branky Radulov a 41 sekund před koncem ještě překonal Haugena Těreščenko.

Hokej - muži, osmifinále:
Rusko - Norsko 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. A. Radulov (Dacjuk), 38. Kovalčuk (A. Radulov, Dacjuk), 59. A. Radulov (Dacjuk), 60. Těreščenko (Tichonov, Tarasenko). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Pollock (Kan.) - McElman (USA), Valach (SR). Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 11.423.
Rusko: Bobrovskij - Markov, Vojnov, Medveděv, Jemelin, Bělov, Nikitin, Tjutin - A. Radulov, Dacjuk, Kovalčuk - Popov, Malkin, Ovečkin - Sjomin, Anisimov, Kuljomin - Tarasenko, Ničuškin, Těreščenko - od 21. navíc Tichonov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.
Norsko: Haugen - Holös, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Solberg, Ödegaard - Skröder, K. A. Olimb, Thoresen - Bastiansen, M. Olimb, Rosseli Olsen - Ask, Roest, Dahlström - Röymark, Hansen, Forsberg. Trenér: Roy Johansen.