Rubriky:

Lední hokej

Blíží se první kolo bitvy o trenéra. Jandač a Růžička? Nikdo oslovený nebyl, tvrdí šéf českého hokeje

21. února 2014 17:04 - Praha

K prvnímu kolu řešení ožehavé otázky pozice trenéra hokejové reprezentace by mělo dojít ve středu, kdy zasedne výkonný výbor svazu. Prezident svazu Tomáš Král ale nechce předjímat, jakým směrem se situace může vyvíjet. Dobře vnímá tlak veřejnosti na odvolání Aloise Hadamczika, nehodlá ale podlehnout masové hysterii a rozhodovat, aniž by měl potřebné informace.

 

Vít Šimánek, ČTK

Datum 26. února bylo dopředu dané, výkonný výbor tak v Praze nečeká žádné mimořádné zasedání. "A stejně tak byl dopředu daný i program bez ohledu na výsledek na olympiádě. Bude probíhat hodnocení, samozřejmě je pozvaný i trenér," řekl Král.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

Potvrdil, že vnímá sílící tlaky a názory volající po předčasném odchodu trenéra Hadamczika, ačkoli ten je smluvně vázán až do roku 2015 a domácího mistrovství světa.

"Samozřejmě ty věci kolem mají svoji váhu. My ty reakce médií, veřejnosti i odborné veřejnosti vnímáme, na druhou stranu ty podstatné věci musíme dobře rozebrat a mít k tomu potřebné informace zevnitř od samotného týmu," prohlásil Král.

"Nelze tomu všemu rovnou podlehnout. Navíc řada lidí, kteří vysloví své názory - i právě z řad odborné veřejnosti - své názory s odstupem času také občas mění," doplnil Král.

Moc kandidátů nevidí

Čistě hypoteticky nevidí v tuzemsku moc kandidátů, kteří by mohli reprezentaci převzít. "Určitě tady takoví trenéři jsou, ale reálně vzato jich zase není tolik. Nechtěl bych se nikoho dotknout, ale vést reprezentační tým obnáší přece jen ještě něco jiného než trénovat klub," prohlásil Král.

K možnosti, že by Hadamczika nahradil někdo z nejčastěji skloňované dvojice Vladimír Růžička - Josef Jandač, se nechtěl blíže vyjadřovat. Oba již zkušenosti ze střídačky národního týmu mají, dokonce i společné.

V letech 2008 až 2010 dělal současný kouč extraligové Sparty Jandač u reprezentace asistenta šéfovi střídačky pražského rivala Slavie. A na MS 2010 dovedli mužstvo k překvapivému titulu mistrů světa. Oba navíc dlouhodobě patří k nejrespektovanějším trenérům.

Nikdo oslovený nebyl

"Josef Jandač a Vladimír Růžička, to jsou často slýchaná jména, která ale zaznívají pouze v médiích. Nikdo ale zatím oslovený rozhodně nebyl," ujistil Král. "A oba jsou navíc vázáni povinnostmi ve svých klubech," připomněl.

"Já můžu mít něco v hlavě, to je jedna věc, ale další členové výboru mohou mít zcela jiné představy. A ani by to nebylo fér k ostatním případným kandidátům tady tvrdit, že by to nemohl dělat ještě třeba někdo jiný," uvedl Král.

Pokud by změna měla nastat, není na řešení situace zase tolik času vzhledem ke květnovému MS v Bělorusku. Určitě by k ní ale podle Krále nedošlo hned ve středu. "To asi opravdu jen hodně těžko, když tam bude na pořadu teprve hodnocení. Máme před sebou sice zbytek sezóny, takže čas by byl v takovém případě důležitý, ale na druhou stranu by pak další dva tři dny nehrály roli," řekl Král.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lední hokej

Filtr článků - Lední hokej


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..