Rubriky:

Lyže a snowboard

Zdravotníci v pohotovosti. Tři boulařky odvezli, spadla i Sudová

5. února 2014 10:24 - Soči

Plno práce měli zdravotníci při trénincích lyžařek v boulích na olympijské trati v Soči. „Tři holky se rozmázly a museli je odvážet. Bezpečné to tu není,“ hlásila česká naděje Nikola Sudová. Sama se ostatně v areálu extrémních sportů Roza Chutor ocitla nedobrovolně na zemi. „Při jednom ze skoků D-Spin jsem s sebou řízla, byla jsem nízko. Jen jsem si trochu narazila bok, ale v pohodě,“ ujišťovala.

 

Profimedia.cz

V čem tkví záludnost boulařské trati? „Je těžší než vloni při Světovém poháru. Vznikl tam zlom, navíc jak přes noc sníh zamrzne a ve dne na něj paří sluníčko, povrch je takový slizký a blbě drží," vysvětlovala jednatřicetiletá Sudová, pro niž je Soči čtvrtou účastí pod pěti kruhy. „Navíc jsou boule špičaté a nebezpečně vysoké a trenéři s tím nesmí nic dělat," krčí rameny.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz.

Soutěž pro ni začne už ve čtvrtek, den před slavnostním zahájením. Z první kvalifikace postoupí nejlepší desítka, zbylé závodnice budou v sobotu bojovat o dalších deset míst v prvním finále. Z něj projde dál dvanáctka nejlepších a sobotní večerní superfinále už se bude týkat jen elitního sexteta.

Sudová by pochopitelně byla nejradši, kdyby se jí druhá část kvalifikace netýkala. „Jsem úplně v pohodě, i to drobné nachlazení už odeznělo. Navíc je tu krásně, svítí sluníčko, takže se udržuju v dobré náladě," hlásila věčně usměvavá lyžařka. Připravena je i na noční lyžování, vždyť superfinále se jede v sobotu až ve 23:10 místního času. „Snažím se zůstávat v českém čase, spím déle, až do deseti," popisuje.

Ve čtvrteční kvalifikaci se představí i druhá česká boulařka Tereza Vaculíková.

Michal Osoba (Soči), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..