Boulařky Nikola Sudová ani Tereza Vaculíková nepostoupily z první kvalifikace

Soči

Lyžařky Nikola Sudová a Tereza Vaculíková neuspěly v první kvalifikaci jízdy v boulích na olympijských hrách v Soči. Sudová skončila ve čtvrtek jedenáctá, těsně za postupovou desítkou. Druhou šanci budou mít české reprezentantky v sobotu, kdy se pojede před finále druhá kvalifikace.

Nikola Sudová obsadila v první kvalifikaci jízdy v boulích na olympijských hrách v Soči jedenácté místo.

Sudová při svém čtvrtém startu na olympiádě dostala za jízdu dohromady 20,38 bodu. Na desátou Reginu Rachimovovou z Ruska ztratila pouhou desetinu bodu. Vaculíková získala 17,46 bodu a obsadila 20. místo.

Druhá část kvalifikace se pojede v sobotu a do finále z ní projde deset akrobatek. Ve stejný den se už pojede o medaile ve třech jízdách. Z té první postoupí dvanáct lyžařek, po druhé bude známá šestice účastnic následného superfinále.

Kvalifikaci vyhrála obhájkyně zlata Hannah Kearneyová z USA před kanadskými sestrami Dufourovými-Lapointeovými; druhá skončila Chloe a třetí Justine.