Rubriky:

Lyže a snowboard

Begg-Smith v boulích úspěšný comeback neslavil a ukončil kariéru

10. února 2014 20:17 - Krasnaja Poljana

Ošklivým pádem v kvalifikaci skončila snaha australského akrobata Dalea Begga-Smithe o zisk třetí olympijské medaile v jízdě v boulích. Devětadvacetiletý šampion z Turína 2006 a bronzový medailista z Vancouveru pak oznámil, že to byl jeho poslední závod v kariéře.

 

Mike Blake, Reuters

Kanadský rodák, majitel kompletní medailové sbírky z mistrovství světa a úspěšný podnikatel v internetovém průmyslu s milionovými příjmy, se před touto sezonou vrátil po třech letech do Světového poháru s vidinou dalšího olympijského úspěchu. Ze čtyř startů, které mezi elitou absolvoval, bylo jeho maximem páté místo.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz.

"Byl to zoufalý krok. Věřil jsem v zázračný výkon," řekl Begg-Smith. Na otázku, zda ještě bude závodit, odpověděl jasně: "Ne."

Olympijský závod se mu vyloženě nepovedl a v druhé kvalifikaci navíc spadl přímo na obličej. Vyvázl bez zranění, jen si stěžoval na ztuhlý krk. "Prostě jsem to dneska necítil. Sníh byl měkký a já na takovém čtyři roky nelyžoval," řekl. Pokusu o návrat ale nelitoval. "Byla to legrace a jsem rád, že jsem to zkusil. Pokazil jsem to."

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..