Rubriky:

Lyže a snowboard

Křížovou sjezdařská trať neděsí. Je těžká, ale nikoliv nebezpečná

11. února 2014 19:37 - Soči

O trati středečního ženského sjezdu (8:00 SEČ) mluví s neskrývaným nadšením. „Moc se těším, ta trať je fakt krásná,“ vypráví momentálně nejlepší česká lyžařka v této disciplíně Klára Křížová.

 

Alessandro Trovati, ČTK/AP

Úvodní trénink musel být přerušen, pořadatelé upravovali nebezpečné skoky. Od té doby sjezdařky vůči trati v areálu Roza Chutor nemají výtek. Žádná ostrá kritika jako u mužské trati, kterou Američan Bode Miller dokonce označil za smrtelně nebezpečnou. „Jejich sjezd byl opravdu srovnatelný s Kitzbühelem," vypozorovala Křížová.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz.

„Naše trať je těžká, ale ne nebezpečná. Skoky jsou upravené, dopady pěkné. Jsou tam extrémní pasáže, ale ne takové, u nichž bych si řekla, že mám strach. Ta sjezdovka má technickou i klouzavou pasáž, skoky, prostě všechno," pochvaluje si čtyřiadvacetiletá sjezdařka.

Své schopnosti si v dějišti olympiády vyzkoušela při trénincích i kombinačním závodě, který absolvovala právě s ohledem na sjezd. Zajela v něm osmnáctý čas, ztrátu na nejrychlejší Američanku Julii Mancusovou měla 2,21 s. Ve středu by takové umístění brala, jenže několik sjezdařek specialistek konkurenci ještě zvýší. „Nahoře jsem udělala dvě chyby," přiznala. „V závodě bych ztrátu na vítězku chtěla stlačit pod dvě sekundy, pak bych byla naprosto spokojená," přiznává.

Michal Osoba (Soči), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..