Rubriky:

Lyže a snowboard

Nejdražší hry v historii a délka tratě ani trochu neodpovídá, kroutí hlavou Bauer

13. února 2014 08:40 - Soči

Když si Lukáš Bauer objel úsek v areálu Laura označený jako patnáctikilometrový, nestačil se divit. Místo patnácti kilometrů mu totiž zařízení měřící vzdálenost ukázalo jen 13,8 km. „Na nejdražších hrách v dějinách nezbylo na to, aby patnáctka měřila aspoň 14,6 nebo 14,8 kilometru, což jsou normální tolerance,“ podivoval se nejlepší český běžec na lyžích.

 

Tibor Alföldi, ČTK

„Nejel jsem tady jednu smyčku, tak jsem k tomu připočetl asi 400 metrů, nebo kolik to může být, ale třeba mi řeknou, že jsem neabsolvoval nějaké kolo, o kterém nevím," vyprávěl šestatřicetiletý Bauer, jenž do olympijských závodů vstoupí v pátek startem právě na distanci patnáct kilometrů klasicky.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz.

O tom, jestli nezvykle kratší okruh může být jeho výhodou či spíše nevýhodou, nechtěl spekulovat. „Když to řeknu úplně na rovinu, myslím, že v posledním kopci budu strašně rád, že už jsem těsně před cílem," přiznával s úsměvem.

„Ale v Kuusamu se na začátku sezóny jela desítka a tu jsem vyhrál, zatímco v Lillehmammeru jsem dojel na patnáctce devatenáctý. Z toho pohledu bych možná mohl být radši, že to je kratší," připustil Bauer.

„Spíš jde ale o to, že tady máte olympiádu a patnáct kilometrů by mělo být kolem patnácti. Protože když jsem si to spočítal, na padesátce to bude někam k 44 kilometrům, což už mi přijde jako docela velký rozdíl," vyprávěl majitel dvou olympijských bronzů a jednoho stříbra, které by se ale v případě potvrzení pozitivního testu Estonce Veerpala v Turíně 2006 mohlo proměnit ve zlato.

Michal Osoba (Soči), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..