Rubriky:

Lyže a snowboard

Olympijský šampión Stoch a Rus Maximočkin vyvázli z pádů v tréninku bez vážných zranění

13. února 2014 09:04 - Krasnaja Poljana

Nepříjemným pádem skončil trénink skokanů na lyžích na velkém můstku pro čerstvého olympijského vítěze ze středního můstku Kamila Stocha. Polský závodník však vyvázl bez vážnějších zranění stejně jako domácí favorit Michail Maximočkin, který má zlomená žebra.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

První trénink skokanů na velkém můstku byl nejprve v pondělí kvůli příliš měkkému sněhu na dopadu zrušen, ve středu byl kvůli větru několikrát odložen. Po pádech Stocha s Maximočkinem pak byl večer předčasně ukončen.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz.

Vedoucí muž průběžného pořadí Světového poháru Stoch nezvládl tři dny po svém triumfu na středním můstku doskok. Po pádu krvácel z nosu a držel se za rameno. Skokanský areál v Roza Chutor opouštěl s levou rukou zavěšenou na pásce. "Šel k doktorovi do vesnice, ale je OK," řekl novinářům polský trenér Lukasz Kruszek.

Maximočkina po ošklivém pádu odvezli od můstku na nosítkách a přes noc zůstal v nemocnici na pozorování. Podle lékařů má několik prasklých žeber, zatím se ale nechce naděje na další start v Soči vzdát.

"Obvykle to trvá týden, než se zmírní bolest, a dva až tři týdny, než se zranění zhojí," řekl šéf ruské skokanské federace Alexandr Uvarov, podle něhož pro Maximočkina olympiáda skončila. "Sportovci ale někdy trvají na tom, že budou pokračovat zraněním navzdory. Je to na něm, trenérovi a lékařích, aby udělali konečné rozhodnutí," dodal.

Olympijský závod mužů na velkém můstku je na programu v sobotu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..