Rubriky:

Lyže a snowboard

Zraněnou skikrosařku Komissarovovou převezli do Německa

16. února 2014 18:22 - Soči
(Aktualizováno: 16. února 2014 19:28)

Ruská lyžařka Marie Komissarovová, která v sobotu při tréninku na olympijský skikros utrpěla zranění páteře a musela okamžitě podstoupit operaci zlomeného a vychýleného hrudního obratle, byla dnes převezena do Německa, kde podstoupí další operaci.

 

Ria Novosti, Reuters

Ruská federace freestyleového lyžování vypravila zvláštní let, aby se Komissarovová dostala do péče specializované kliniky v Mnichově. Tam by lyžařka v nejbližší době měla podstoupit další chirurgický zákrok.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

"Snažíme se, aby všechno dopadlo co nejlépe," řekl ministr sportu Vitalij Mutko agentuře RIA a odmítl se bavit o ceně leteckého speciálu, která je podle něj irelevantní.

První operace třiadvacetileté Rusky v sobotu trvala šest a půl hodiny. Lékaři jí obratle zpevnili kovovým implantátem a nyní je stav Komissarovové stále vážný, ale stabilizovaný. Chirurgové dokážou úspěšnost zákroku zhodnotit až přibližně za čtyři dny.

Komissarovovou ještě v sobotu v nemocnici navštívil ruský prezident Vladimir Putin. Sportovkyni popřál rychlé uzdravení a zatelefonoval i jejímu otci, aby se pokusil rozptýlit jeho obavy. Telegramem ji dnes pak podpořil i premiér Dmitrij Medveděv.

"Miliony ruských fanoušků mají o vás upřímné obavy a doufají, že vám lékaři dokážou vrátit zdraví a budete moci znovu sportovat. Jste silný člověk a jsem si jistý, že olympijský duch a odhodlání vám pomohou zvládnout tuto těžkou situaci," napsal Medveděv do telegramu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..