Rubriky:

Lyže a snowboard

Kušnir získal pro Bělorusko i druhé zlato z akrobatických skoků

17. února 2014 19:35 - Krasnaja Poljana

Bělorusko získalo i druhé olympijské zlato v akrobatických skocích na lyžích díky Antonu Kušnirovi, který navázal na hrách v Soči na triumf Ally Cuperové. Ve čtyřčlenném závěrečném finále předvedl stejně jako před 12 lety Aleš Valenta v Salt Lake City skok s pěti vruty, který mu zajistil triumf. Kušnir však tentokrát zvolil ještě složitější kombinaci.

 

Lucas Jackson, Reuters

Stříbro vybojoval David Morris z Austrálie a bronz Ťia Cung-jang. Úřadující mistr světa a další čínský favorit Čchi Kuang-pchu závěrečný skok neustál a skončil pod stupni vítězů čtvrtý. Oba čínští skokani se v posledním kole také rozhodli pro skok s pěti vruty, ale nezvládli dopad.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

Devětadvacetiletý Kušnir v areálu Roza Chutor prodloužil nadvládu běloruské skokanské školy a navázal na triumf Alexeje Grišina z Vancouveru. Obhájce olympijského zlata Grišin  pohořel v kvalifikaci a chyběl už v prvním finálovém kole pro 12 skokanů.

Kušnir ovládl boj o medaile suverénně, za vydařený skok s nejvyšší obtížností (double full-full-double full) dostal 134,50 bodu. Morris bral stříbro se známkou 110,41 a oba Číňané měli rovněž velký odstup za srážky za nezvládnutý dopad.

Velkým smolařem zůstal někdejší Valentův soupeř Bělorus Dmitrij Daščinskij, který se v 36 letech znovu nedočkal vytouženého zlata. V Soči startoval na páté olympiádě, má bronz z Nagana a stříbro z Turína a další dvě stříbra z mistrovství světa. Dnes však byl až osmý.

Akrobatické lyžování:
Muži - skoky:
1. Kušnir (Běl.) 134,50
2. Morris (Austr.) 110,41
3. Ťia Cung-jang 95,06
4. Čchi Kuang-pchu (oba Čína) 90,00
5. Bohonnon (USA)
6. Abramenko (Ukr.)
7. Gerrits (Kan.)
8. Daščinskij
9. Osipov (oba Běl.)
10. Krotov (Rus.).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..