Rubriky:

Lyže a snowboard

FIS chce na příští olympiádu prosadit soutěž slalomářských týmů

20. února 2014 18:56 - Soči

Mezinárodní lyžařská federace FIS chce na příští zimní olympijské hry v roce 2018 v Pchjongčchangu prosadit soutěž slalomářských družstev. Generální sekretářka FIS Sarah Lewisová věří v úspěch, neboť zařazení nové disciplíny podle ní podporují vysílací společnosti a navíc si nevyžádá zvýšení počtu sportovců. Nakloněn této myšlence je údajně i MOV.

 

Dominic Ebenbichler, Reuters

Soutěž družstev patří od roku 2005 do programu mistrovství světa. V paralelním slalomu nebo obřím slalomu spolu vyřazovacím způsobem bojují čtyřčlenné týmy, složené ze dvou mužů a dvou žen. "Mnozí právě tuto disciplínu považují za vrchol světových šampionátů, proto podle našeho názoru přišel čas zařadit ji i do programu olympijských her," citovala Lewisovou agentura Reuters.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

Ve sjezdovém lyžování se na olympijských hrách bojuje o deset sad medailí. Jako poslední do olympijského programu přibyly v roce 1988 superobří slalomy. Podle Lewisové nepřipadá v úvahu, že by některá stávající disciplína vypadla, i když se v Soči ozývala kritika na adresu kombinačních závodů.

Na hrách v Soči přibylo do olympijského programu celkem 12 nových disciplín. Premiéru letos měly například ženské skoky na lyžích, snowboardingový i lyžařský slopestyle nebo soutěž krasobruslařských družstev.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..