Rubriky:

Lyže a snowboard

Čeští biatlonisté ve štafetě na elitní desítku nedosáhli. Triumfovali Rusové

22. února 2014 15:23 - Soči
(Aktualizováno: 22. února 2014 16:46)

Poslední biatlonový závod na olympiádě v Soči, jímž byla štafeta mužů na 4x7,5 km, ovládli domácí Rusové před Německem a Rakouskem. Favorizovaní Norové propadli na poslední střelecké položce a skončili až čtvrtí. České kvarteto Michal Krčmář, Jaroslav Soukup, Tomáš Krupčík a Ondřej Moravec nedosáhlo na vysněnou první desítku a dojelo až na jedenáctém místě se ztrátou 2,56 na vítěze. Solidně rozjetý závod pokazil na třetím úseku Tomáš Krupčík, jenž běžecky nestačil.

 

Stefan Wermuth, Reuters

Češi zaznamenali ve štafetě nejhorší výsledek od Nagana v roce 1998, kde dojeli na čtrnáctém místě. Reprezentanti i tak na biatlonových tratích v Soči zažili suverénně nejlepší hry v historii, v jihoruském letovisku získali svých prvních pět olympijských medailí.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

Kvůli přetrvávajícím zdravotním potížím nestartoval Michal Šlesingr, šanci tak dostali olympijští debutanti Krčmář a Krupčík. Třiadvacetiletý Krčmář štafetu rozjel solidně. Na střelnici pálil bezchybně a Soukupovi, dvojnásobnému medailistovi ze Soči, předal na desáté příčce se ztrátou necelých 34 sekund na čelo.

Soukup dvakrát chyboval

Soukup při střelbě vleže i vestoje pokaždé minul poslední ránu a musel dobíjet. I tak se po první položce posunul na šesté místo, nakonec přijel na stadion k druhé předávce jako devátý.

Šestadvacetiletý Krupčík zpočátku držel na třetím sedmiapůlkilometrovém úseku stejný odstup, ale pak se začal propadat. Na položce vleže dvakrát dobíjel a jeho ztráta dál narůstala.

Na trati běžecky vůbec nestačil a Moravcovi předal štafetu až na dvanáctém místě se ztrátou propastných dvou minut a 23 sekund na první Nory. Český finišman a trojnásobný medailista ze Soči pak tým díky bezchybné střelbě a dobrému běhu posunul o jedno místo vpřed.

Svendsen ve finiši selhal

O cenných kovech se rozhodovalo až na poslední střelecké položce, na kterou dorazila společně čtveřice týmů. Překvapivě selhal Nor Svendsen, který musel na trestný okruh a vypadl z boje o medaile.

Legendární Ole Einar Björndalen tak v posledním olympijském závodě kariéry nezískal čtrnáctý cenný kov, i tak se ale v Soči stal nejúspěšnějším sportovcem v historii ZOH, když překonal krajana Björna Dählieho.

Ve finiši zůstalo více sil Rusovi Antonu Šipulinovi. Němec Simon Schempp jeho tempu nestačil.

Biatlon - Muži - štafeta (4x7,5 km): 
1. Rusko (Volkov, Usťugov, Malyško, Šipulin) 1:12:15,9 (0 tr. okruhů + 8 dobíjení)
2. Německo (Lesser, Böhm, Peiffer, Schempp) -3,5 (0+2)
3. Rakousko (Sumann, Mesotitsch, Eder, Landertinger) -29,8 (0+7)
4. Norsko -54,4 (1+5)
5. Itálie -59,6 (0+11)
6. Slovinsko -1:27,2 (0+5)
7. Kanada -1:30,3 (1+10)
8. Francie -1:30,5 (0+7)
9. Ukrajina -2:05,2 (0+7)
10. Švédsko -2:16,1 (0+5)
11. ČR (Krčmář, Soukup, Krupčík, Moravec) -2:56,0 (0+5).
Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..