Rubriky:

Ostatní

Sportovní dinosauři. Skokan Kasai a sáňkař Demčenko jedou už na sedmou olympiádu

9. ledna 2014 17:42 - Tokio

Japonský skokan na lyžích Noriaki Kasai se v Soči představí na sedmé zimní olympiádě, což se ještě žádnému sportovci nepovedlo. Sedmé zimní hry by měl absolvovat také ruský sáňkař Albert Demčenko.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

"Uf, posedmé. To je dvaadvacet let. To už je něco, že? Neměl bych být brzo v Guinnessově knize rekordů?" řekl jednačtyřicetiletý Kasai poté, co se jeho jméno objevilo v japonské nominaci.

První velký úspěch vybojoval už v roce 1992 v Harrachově, kde vyhrál mistrovství světa v letech. Pod pěti kruhy získal pouze jednu medaili, v roce 1994 v Lillehammeru byl členem stříbrného družstva na velkém můstku. Na domácích hrách v Naganu, kde Japonci vyhráli soutěž družstev, v týmu nebyl kvůli zranění.

Vítěz 15 individuálních závodů Světového poháru je v této sezóně i ve svém věku nejlepším japonským skokanem. V průběžném pořadí SP patří Kasaiovi sedmé místo. Na Turné čtyř můstků skončil pátý.

Také o rok starší Demčenko má ve sbírce jedno olympijské stříbro, které získal v Turíně 2006. K jeho úspěchům patří tituly mistra světa i Evropy a také celkový triumf ve Světovém poháru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..