Rubriky:

Ostatní

Oblečení českých olympioniků opět upoutalo světová média

5. února 2014 15:48 - Praha/Londýn

Oblečení české olympijské výpravy znovu zaujalo světový tisk. Podobně jako tomu bylo u kolekce zdobené kruhy pro zimní olympiádu v roce 2010 ve Vancouveru a neopominutelných holínek pro letní olympiádu 2012 v Londýně, i před olympijskými hrami v Soči řadí světové deníky oblečení českých olympioniků mezi ty nejvýstřednější modely.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Oblečení české výpravy je v barvách státní vlajky a zdobí ho vzor lipových listů a srdcí inspirovaný první československou poštovní známkou z dílny malíře Alfonse Muchy. Nápadným doplňkem kompletu jsou beranice. Britský list The Independent uvádí český úbor ve svém výčtu deseti kolekcí, které stojí za povšimnutí.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz

Vedle českého oblečení upoutala pozornost deníku i uniforma amerických sportovců od firmy Ralph Lauren, která svými hvězdami, pruhy a nápisy Made in USA maximálně zdůrazňuje americký patriotismus.

Křiklavými barvami, které údajně symbolizují exotickou krajinu Soči, budou letos ve svých oblecích od firem Bogner, Adidas a Sioux zářit němečtí reprezentanti. Žlutá a oranžová zastupuje slunce a pláže, zelená palmy, bílá sníh a tyrkysová moře.

Hymna na srdci

Italové se představí v klasických tmavomodrých kompletech od Armaniho. Zajímavostí je, že uvnitř bundy v místě srdce mají sportovci vepsanou zlatou barvou první sloku státní hymny.

Z průměru se vymykají také Nizozemci, jejichž oblečení obsahuje množství elegantních prvků, jako jsou dámská i pánská saka, vesty, dámské šaty i motýlek. Oblečení v národních barvách - červené, bílé, modré a oranžové - zdobí kostkovaný vzor.

U ostatních států zmíněných listem The Independent zaujmou spíš jen detaily. Kupříkladu kanadská výprava má vedle tradičních javorových listů na oblečení také zvířata typická pro tuto zemi, jako je lední medvěd a bobr. U švédské kolekce, kterou v tradiční modro-žluté kombinaci vytvořil švédský oděvní řetězec H&M, se zase zdůrazňuje fakt, že všechny součásti oblečení byly vyrobeny ve Švédsku. Oblečení britských účastníků prý podle jeho výrobce Adidasu díky speciální technologii zmírňuje svalovou únavu a udržuje tělesnou teplotu v chladném prostředí.

České beranice hned za šílenými norskými kalhotami

Francouzské vydání deníku Metro kromě výše zmíněných otiskuje i fotografii jediného mexického účastníka olympijských her. Veterán Hubertus von Hohenlohe, jenž má kořeny mezi německou šlechtou a který proslul extravagantními obleky již v minulosti, totiž pro letošek zvolil oděv tradičních hudebníků mariachi.

Letošního oblečení českých olympioniků si všímá i deník The Guardian ve své retrospektivě nejneobvyklejších olympijských modelů z tohoto roku i uplynulých let. Fotografii českých skokanů na lyžích v kožešinových čepicích a bílých bundách se zlatým nápisem Czech Republic má hned na druhém místě za "šílenými kalhotami" s klikatým vzorem norských curlerů.

Jako i jiná média list Guardian kritizuje ve své obrazové přehlídce úbory dobrovolníků pomáhajících s organizací letošní olympiády. Ke snímku nazvanému Vladimir Putin pózuje s dobrovolníky pro zimní olympijské hry v Soči 2014 dodává: "Nestává se často, že by byl (ruský prezident Putin) nejelegantněji oblečeným člověkem v místnosti."

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..