Rubriky:

Ostatní

Krasobruslaři Volosožarová s Traňkovem vykročili za olympijským zlatem

11. února 2014 19:23 - Soči

Krasobruslaři Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov vylepšili světový rekord v krátkém programu sportovních dvojic na 84,17 bodu a na domácí olympiádě v Soči vykročili za zlatem. Ruský pár, který se dal dohromady v květnu 2010, při společné olympijské premiéře půjde do středečních volných jízd s náskokem 4,53 bodu před německými rivaly Aljonou Savchenkovou a Robinem Szolkowým. Na bronzové příčce jsou zatím další ruští reprezentanti Xenia Stolbovová a Fjodor Klimov.

 

Alexander Demianchuk, Reuters

V dnešním krátkém programu nezaváhala žádná z favorizovaných dvojic. Volosožarová s Traňkovem navázali na povedené vystoupení z evropského šampionátu a vlastní historické maximum z této akce posunuli poprvé nad hranici 84 bodů. Vedle vysoké známky za technickou hodnotu jízdy jim k tomu pomohlo i výjimečné hodnocení programových komponentů, například za interpretaci se v průměrné známce od rozhodčích na jedenáct setin přiblížili absolutní desítce.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz.

Ani osobní rekord 79,64 bodu tak v krátkém programu nestačil na vedení Savchenkové se Szolkowým. Čtyřnásobní mistři světa, kteří obhajují bronz z Vancouveru, po evropském šampionátu změnili svůj krátký program. V Soči předvedli jízdu na hudbu z filmu Růžový panter, která je doprovázela ve volné jízdě na cestě ke světovému titulu 2011. Před středečním finále sice v boji o vytoužené olympijské zlato ztrácejí, ale naději jim může dát, že Volosožarová s Traňkovem volnou jízdu ve finále Grand Prix i na evropském šampionátu pokazili.

Boj o bronz mají za dvojicí hlavních favoritů nejlépe rozehraný Stolbovová s Klimovem, kteří získali 75,21 bodu. Ve hře o stupně vítězů jsou však i další dvojice, přes 70 bodů se dostaly ještě čtyři.

XXII. zimní olympijské hry v Soči: 
Krasobruslení: 
Sportovní dvojice - krátký program: 
1. Volosožarová, Traňkov (Rus.) 84,17 bodu
2. Savchenková, Szolkowy (Něm.) 79,64
3. Stolbovová, Klimov (Rus.) 75,21
4. Čching Pchang, Ťien Tchung (Čína) 73,30
5. Duhamelová, Radford 72,21
6. Mooreová-Towersová, Moscovitch (všichni Kan.) 70,92
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..