Vítězství Pittsburghu v režii Maria a pěti Čechů

Novinky, ČTK

Na čtvrteční zápas zámořské NHL na domácím ledě v Madison Square Garden budou chtít co nejrychleji zapomenout hokejisté týmu New York Rangers. Od Tučňáků z Pittsburghu se jim totiž dostalo drtivé porážky 1:6. Gólem a dvěma asistencemi se blýskl Mario Lemieux. Body sbírali i Češi Hrdina, Sivek, Rozsíval, Straka a Krafl.

Mario Lemieux z Pittsburghu zkouší ve třetí třetině ostražitost gólmana New York Rangers Dana Blackburna.

"Prostě tady rád (Madison Square Garden - pozn.) hraji - ta atmosféra, fanoušci," řekl po zápase jeden z nejlepších hokejistů světa Mario Lemieux. Jeho lásku k newyorské aréně a domácím soupeřům dokládá i statistika. Právě Rangers jsou Lemieuxovým oblíbeným soupeřem, protože v 66 utkáních, které proti nim odehrál, nasbíral už 131 bodů za 60 gólů a 71 asistencí, což je více, než proti kterémukoliv jinému mužstvu, poznamenává ČTK. Mario otevřel skóre zápasu v sedmá minutě ve spolupráci s Martinem Strakou a Janem Hrdinou. Domácí se snažili s rozjetým soupeřem držet krok, což se jim v úvodu první třetiny dařilo, a za necelých sedm minut odpověděli gólem Messiera v přesilovce. To však bylo vše co domácí Jezdci gólově předvedli a tak se jim z ochozů dostalo jen bučení fanoušků, kteří byli s výkonem svého mužstva krajně nespokojeni.

Dvě přesilovky pro Tučňáky

Necelou minutu po vyrovnávací brance se však proti pravidlům prohřešil domácí Cross. Situace využili hosté a ve spanilé jízdě Tučňáků pokračoval Jan Hrdina s asistencí Kovaleva a Lemieuxe. Minutu po Crossovi se hákování neubránil ani Petrovický a tak hosté dostali příležitost druhé přesilovky první třetiny, kterou zužitkoval v sedmnácté minutě Mckenna. Body za asistence si připsali Milan Krafl a Michal Sívek. Druhé dějství utkání drželi pevně v rukou hosté. Michalové Sívek a Rozsíval tak krátce po sobě zpečetili osud domácího gólmana Mika Dunhama. Nejprve ve 28. minutě rozvlnil síť za jeho zády Sívek a ve 32. minutě Rozsíval, kterému asistovalo duo Straka-Lemieux. V závěru utkání tak v brance Jezdců nastoupil Dan Blackburn, který náporu deseti střel hostí ve třetí třetině vydržel vzdorovat do 59. minuty, kdy jej prostřelil Primeau.

Hejduk nejproduktivnějším hráčem Colorada

St. Louis porazilo doma Colorado 3:2 a zazářil zejména Slovák Pavol Demitra, který byl u všech gólů svého týmu - dva dal a na třetí přihrál. "Je dobře, že jsme konečně vyhráli," řekl trenér Blues Joel Queneville, bývalý asistent v Coloradu. "Domácí utkání s Avalanche pro nás byla v posledních letech tvrdým oříškem a tak, i když dnes soupeř postrádal Sakika s Forsbergem, jsou pro nás dva body velmi cenné," doplnil. Český útočník Milan Hejduk zaznamenal za Colorado svůj 15. letošní gól a asistoval i při brance Alexe Tanguaye. Jeho série zápasů, v nichž bodoval, se tak protáhla na devět, což je nejvíce ze všech hráčů Colorada.

Vokoun vychytal vítězství

Tomáš Vokoun chytil v brance Nashvillu 20 střel a přispěl k vítězství Predators nad Dallasem 3:1. "Tomáš předvedl některé skvělé zákroky ve chvílích, kdy jsme potřebovali, aby nás podržel," pochvaloval si trenér Barry Trotz. Stav zápasu byl dlouho nerozhodný 1:1, až ve 47. minutě Scott Hartnell a David Legwand rozhodli dvěma brankami v rozpětí 30 sekund. Navázali tím na loňskou sérii, kdy Nashville doma stejného protivníka porazil čtyřikrát za sebou. Dallasu nepomohl ani Mike Modano, který se do jeho sestavy vrátil po zranění ze zápasu s Philadelphií 17. prosince, a tak Stars nevyhráli už pět zápasů za sebou, což představuje nejdelší sérii bez výhry od listopadu 1999. Právě střelec třetí nashvillské branky Legwand výrazně pomohl eliminovat Modana a byl platný i při vhazování, neboť jich z 15 vyhrál 11.