Federer na Roland Garros vyrovnal rekord McEnroea

PAŘÍŽ

Švýcarský tenista Roger Federer vyrovnal třináct let starý rekord Johna McEnroea v počtu vítězných setů na grandslamech za sebou. V osmifinále Roland Garros ve třech sadách porazil Rusa Michaila Južného a celkem vyhrál už 35 setů. Naposledy ztratil druhou sadu loňského finále US Open s Američanem Andym Roddickem.

Excelentní bilanci má švýcarský fenomén také v zápasech s Južným, vyhrál všech deset vzájemných utkání a ztratil v nich jen dva sety. V dalším kole ho čeká Španěl Tommy Robredo, s nímž má bilanci 7:0.

Do čtvrtfinále postoupila také pařížská šampionka z posledních dvou let Justine Heninová, která porazila 6:2 a 6:4 Rakušanku Sybille Bammerovou. O postup do semifinále se Belgičanka utká s vítězkou letošního Australian Open Serenou Williamsovou z USA.

Hrozbu vyřazení s vypětím všech sil odvrátila druhá nasazená Maria Šarapovová. Ruská tenistka v zápase se Švýcarkou Patty Schnyderovou prohrála úvodní set 3:6, ale pak si vynutila pokračování zápasu. Třetí sadu trvající hodinu a sedmnáct minut pak vyhrála 9:7.

Schnyderová přitom měla blízko k vítězství, třikrát jí k němu stačilo uspět při vlastním podání. Šarapovová však odvrátila několik mečbolů, v patnácté hře si konečně udržela podání a při následujícím servisu soupeřky proměnila hned svůj první mečbol. O postup do semifinále se tak utká s přemožitelkou Lucie Šafářové Annou Čakvetadzeovou.

ROLAND GARROS 2007
MUŽI
Dvouhra - osmifinále:
Federer (1-Švýc.) - Južnyj (13-Rus.) 7:6 (7:3), 6:4, 6:4, Robredo (9-Šp.) - Volandri (29-It.) 6:2, 7:5, 6:1, Caňas (19-Arg.) - Monaco (Arg.) 6:0, 6:4, 6:2, Davyděnko (4-Rus.) - Nalbandian (15-Arg.) 6:3, 7:6 (7:1), 3:6, 7:6 (7:2).
ŽENY
Heninová (1-Belg.) - Bammerová (20-Rak.) 6:2, 6:4, Kuzněcovová (3-Rus.) - Peerová (15-Izr.) 6:4, 6:3, S. Williamsová (8-USA) - Safinová (10-Rus.) 6:2, 6:3, Jankovičová (4-Srb.) - Bartoliová (18-Fr.) 6:1, 6:1, Ivanovičová (7-Srb.) - Medinaová-Garriguesová (24-Šp.) 6:3, 3:6, 6:3, Šarapovová (2-Rus.) - Schnyderová (14-Švýc.) 3:6, 6:4, 9:7.