Šafářová Jankovičovou potrápila, ve Wimbledonu ale končí

LONDÝN

Tenistka Lucie Šafářová se rozloučila ve třetím kole s tenisovým Wimbledonem. Česká hráčka v pátek nestačila na třetí nasazenou Jelenu Jankovičovou ze Srbska. Se světovou trojkou prohrála po třísetové, téměř tříhodinové bitvě 7:5, 6:7 a 2:6.

Šafářová byla v utkání dlouho jistější než její soupeřka, vyhrála první set a v druhém ji od senzačního postupu dělil jediný game, jenže Jankovičová dokázala výsledek sady otočit. Pak si vyžádala čas na ošetření, a než se stihla vrátit na kurt, začalo pršet a duel byl na zhruba 30 minut přerušen.

S nucenou pauzou se lépe vyrovnala Jankovičová, za stavu 3:2 sebrala Šafářové podání a dostala se do dvougamového vedení. To už si sebrat nenechala a bez větších potíží dotáhla třetí set i zápas do vítězného konce.

Čeští tenisté ve Wimbledonu
Muži
Čtyřhra - 2. kolo:
Damm, Paes (5-ČR/Ind.) - Auckland, Huss (Brit./Austr.) 7:6 (7:4), 7:6 (7:4), 3:6, 7:6 (7:3).
Ženy
Dvouhra - 3. kolo:
Jankovičová (3-Srb.) - Šafářová (25-ČR) 5:7, 7:6, 6:2.
Čtyřhra - 1. kolo:
Vaidišová, Záhlavová-Strýcová (ČR) - Duševinová, Perebijnisová (14-Rus./Ukr.) 6:2, 6:2, Matteková, Stewartová (USA/Austr.) - G. Navrátilová, Müllerová (ČR/Něm.) 7:6 (7:1), 7:5, Grönefeldová, Maleková (Něm.) - Šromová, Zakopalová (ČR) 6:3, 1:6, 6:2.