Ruští boxeři na MS vyhráli osm z devíti čtvrtfinálových zápasů

CHICAGO

Ruští boxeři na mistrovství světa v Chicagu ukázali svou sílu, když ve čtvrtek vyhráli osm z devíti čtvrtfinálových duelů, k nimž nastoupili. Prohrál jen Georgij Balakšin, který v kategorii do 51 kilogramů podlehl domácímu Rau'sheenu Warrenovi.

Postoupil například olympijský vítěz z Atén Alexej Tiščenko, jenž v šedesátce ještě před časovým limitem díky velké převaze porazil Thajce Pichaie Sayotu.

Místo na olympijských hrách v Pekingu, kam v těžkých váhových kategoriích postupují jen medailisté, si mezi nejtěžšími boxery zajistili mimo jiné další Rus Islam Timurzijev a v kategorii do 91 kilogramů jeho krajan Rachim Čachkejev.

V osmačtyřicítce postoupil už do semifinále bronzový olympijský medailista a mistr světa z roku 2005 Číňan Š'-ming Cou. O postup do finále bude v pátek bojovat i čtveřice jeho krajanů, medaili si zajistili také čtyři Italové. Nedařilo se naopak domácím boxerům, ve čtvrtfinále vypadli čtyři ze šesti Američanů.