Bauer skončil ve Val di Fiemme až na 26. místě, zvítězil Teichmann

VAL DI FIEMME

Německý lyžař Axel Teichmann vyhrál předposlední etapu Tour de Ski, kterou byl běh na 20 km klasicky ve Val di Fiemme. Ve sprintu porazil Fina Samiho Jauhojärviho a připsal si třetí vítězství v seriálu. Obhájce prvenství v Tour Lukáš Bauer doběhl na 26. pozici se ztrátou 1:16 minuty na vítěze a klesl v Tour z patnáctého místa na devatenáctou příčku.

Celkové vedení v seriálu si udržel Švýcar Dario Cologna, který dojel čtvrtý a má na druhého Teichmanna v průběžném pořadí náskok 34 sekund. Bauer má na Colognu manko už 3:26,4 minuty.

Na třináctém kilometru se začalo závodit. Do čela se postupně dostali všichni favorité, ale pět kilometrů před cílem se utrhli od ostatních Cologna a Nor Martin Johnsrud Sundby. Jejich pokus o únik ale nevyšel.

Ve finiši prokázal Teichmann, že je skvělým stratégem. Během posledních dvou kilometrů smazal manko šesti sekund a v závěru si dojel pro jasné vítězství.

Kromě Bauera se nedařilo ani dalším Čechům. Jiří Magál skončil na 39. místě, Aleš Razým dojel o místo za ním a Milan Šperl do závodu vůbec nenastoupil.

Tour de Ski - 20 km klasicky
1. Teichmann (Něm.) 55:19,2 min., 2. Jauhojärvi (Fin.) -0,3, 3. Čebotko (Kaz.) -1,3, 4. Cologna (Švýc.) -1,8, 5. Johnsrud Sundby (Nor.) -2,5, 6. Vylegžanin (Rus.) -3,9, 7. Filbrich (Něm.) -4,0, 8. Northug (Nor.) -6,7, 9. Mae -8,2, 10. Rehemaa (oba Est.) -13,8, ...26. Bauer -1:16,5, 39. Magál -2:13,3, 40. Razým (všichni ČR) -2:22,5.
Průběžné pořadí Tour de Ski (po 6 ze 7 etap):
1. Cologna 2:20:53,4 hod., 2. Teichmann -34,1, 3. Rönning (Nor.) -1:05,2, 4. Ročev (Rus.) -1:19,1, 5. Northug -1:23,4, 6. Johnsrud Sundby -1:57,6, ...19. Bauer -3:26,4, 39. Razým -7:17,7, 42. Magál -8:03,2.