Bayern vyhrál německý Superpohár a po dvou letech získal trofej

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v souboji o německý Superpohár Dortmund 2:1 a získali první trofej od vítězství ve stejné soutěži před dvěma lety. Ligový mistr a vítěz domácího poháru z poslední sezóny Borussia prohrál duel podruhé za sebou.

Ilustrační foto

Bayern, který skončil v loňské sezóně druhý v lize, Německém poháru i Lize mistrů, vstoupil do sezóny ve vítězném duchu. Už v šesté minutě utkání v jeho domácí Allianz Aréně otevřela skóre debutující chorvatská posila z Wolfsburgu Mario Mandžukič.

Již za dalších pět minut se odrazil míč po střele Arjena Robbena od tyče přímo před Thomase Müllera, který ho dělovkou poslal pod břevno a zvýšil na 2:0. Po přestávce se Borussia zlepšila, ale stačila čtvrt hodiny před koncem jen snížit zásluhou Roberta Lewandowského.

Mnichovský tým soupeře zdolal poprvé od února 2010 a přerušil sérii pěti porážek s týmem Jürgena Kloppa. Superpohár získal popáté, čímž se stal nejúspěšnějším týmem před čtyřnásobnými vítězi trofeje Werderem Brémy a Dortmundem.