Liverpool vyhrál v Sofii, Artmedia hrála bez branek

Fotbalisté Liverpoolu vyhráli první zápas třetího předkola Ligy mistrů v Sofii nad místním CSKA 3:1 a Milan Baroš i tentokrát proseděl zápas na lavičce náhradníků. O góly se postarali Cissé a Fernando Morientes, jenž se trefil dvakrát. Slovenská Artmedie Petržalka hrála s Partizanem Bělehrad na Tehelném poli před 16 tisíci diváků bez branek.

Fotbalisté Artmedie Petržalka nezopakovali senzační kanonádu z druhého předkola, jíž deklasovali slavný Celtic Glasgow. Hosté měli v prvním poločase tři vyložené šance, druhé dějství naopak patřilo slovenskému mistrovi. Staňovu hlavičku zastavil před prázdnou brankou obránce Vukčevič a Vaščák sám před brankářem Kraljem hlavičkoval vedle.

Nizozemští vicemistři z Ajaxu Amsterodam mají blízko do hlavní soutěže Ligy mistrů, ale slibně rozehraný duel v Kodani nedokázali dovést k vítězství. Hosté, za něž celý zápas odehrál Zdeněk Grygera, dvakrát vedli, ale domácí Bröndby pokaždé vyrovnali. Naposledy Retov v poslední minutě.

Valachovič vyrovnal z penalty

Ani další čeští legionáři moc radosti neužili. Radek Bejbl a Marek Kincl byli přitom, když jejich Rapid Vídeň hrál doma s Lokomotivem Moskva 1:1. Hosté vedli 1:0 po střele Samedova a náskok ztratili až čtvrthodinu před koncem. Amougou dostal za opakovaný faul v šestnáctce červenou kartu a následovala penalta. Slovenský obránce a bývalý hráč Liberce Jozef Valachovič ji chladnokrevně proměnil.

Ani další kluby nevyužily výhodu domácího prostředí. Steaua Bukurešť ještě pět minut před koncem vedla nad Rosenborgem Trondheim 1:0 gólem Iacoba, ale Helstad vyrovnal a pravidelný účastník Ligy mistrů z Norska má znovu nakročeno do základní skupiny. Doma vyhrál jen Anderlecht a Basilej

Tam už skoro je i Inter Milán, který vyhrál v Doněcku 2:0. Českého brankáře Jan Laštůvku překonali ve druhém poločase Nigerijec Martins a Brazilec Adriano. V obraně Šachtaru odehrál celý zápas Tomáš Hübschman.

Vedle Anderlechtu dnes vyhrál na domácím hřišti už jen FC Basilej. Werder Brémy sice v sobotní ligové generálce nastřílel pět branek, ale ve Švýcarsku to s ním vypadalo zle. Domácí potrestali dvě hrubky v německé obraně a zásluhou Degena a střídajícího Rossiho si vytvořili dvoubrankový náskok. V 73. minutě však Klose po sólové akci snížil na 1:2.