Sparta - Teplice 2:2Sparta umí hrát jen venku, výhru z Liberce devalvovala plichtou s Teplicemi

31. Jindráček 0 : 1
54. Lukáš 0 : 2
79. Kweuke 1 : 2
82. Kweuke 2 : 2

Těžko může mistrovský titul získat tým, který doma pravidelně rozdává body. A fotbalisté pražské Sparty nevyhráli už třetí z pěti jarních zápasů na Letné. Tentokrát v duelu 25. kola až v závěru vydřeli remízu 2:2 s Teplicemi a zcela tak devalvovali cennou výhru z Liberce. Letenští sice dál vedou tabulku o dva body před Slovanem, ten však má k dobru zápas v Ostravě. A Plzeň se výhrou na Žižkově také může přiblížit na dva body.

Hlavičkový souboj Josefa Hušbauera (vlevo) s teplickým Milanem Matulou.

Zatímco domácí vyrukovali do utkání ve stabilní sestavě z posledních zápasů, hosté museli kromě potrestaného Vachouška oželet také rychlíka Mahmutoviče a třeba Dolejš usedl jen na lavičku. Jinak se ovšem Teplice hned od začátku prezentovaly jako pro Spartu neoblíbený soupeř, který na Letné pozorně brání a nejednou dokáže dosáhnout svého.

Vedoucí tým tabulky měl problémy s přechodem do útoku a na dlouho byla výjimkou jen šance z 11. minuty, kdy Holek vnikl do vápna, ale brankář Grigar ho z něj snadno vytlačil. Další šanci měli Hušbauer, hlavičkující Jarošík a znovu Holek.

Opakoval se však stejný scénář jako v posledním domácím utkání Sparty proti Příbrami. Před dvěma týdny se Šlapák prosadil přes Jarošíka k úvodní trefě ve 38. minutě, Teplice to stihly ještě dříve. A byl u toho znovu Jarošík... V 31.minutě daroval míč Stožickému, ten uvolnil Jindráčka a Mahmutovičův náhradník s přehledem otevřel skóre. Sparta se pak snažila, Sionko ani Krejčí však neuspěli, a tak Letenští odcházeli do domácí kabiny znovu za stavu 0:1.

Po přestávce se sparťanské déja vu naplnilo. Než si domácí stačili vynutit tlak, pláchl jim Čajič a brankář Vaclík na poslední chvíli hasil jeho sólo. Sparta nevzala poslední varování vážně a pykala za to. Stožický přesně odcentroval a kapitán Lukáš se mezi statickými obránci snadno procpal ke gólové hlavičce. Takže 0:2 jako s Příbramí...

Tentokrát ovšem Spartě svitla naděje, když Kweuke jedenáct minut před koncem proměnil své sólo a snížil. O tři minuty později pak hodil Hušbauer dlouhý aut a kamerunský obr nůžkami střelou přes hlavu vyrovnal. Další gól nepadl. Sparta je ráda alespoň za bod, který je ovšem pro ni zároveň další velkou ztrátou...

Sparta Praha – FK Teplice 2:2 (0:1)
Branky: 79. a 82. Kweuke - 31. Jindráček, 54. Lukáš. Rozhodčí: Drábek - Vysloužil, Marek. ŽK: Jarošík, Pamič, Matějovský – Siva, Jindráček, Matula, Lukáš. Diváci: 9153.
Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, Jarošík, Pamič (81. J. Brabec) - Holek (59. Kerič) - Sionko, Matějovský, Hušbauer, Krejčí - Kweuke. Trenér Martin Hašek.
Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Smejkal, Rosa - Matula - Stožický (83. Dolejš), Siva, Čajič, Vůch (90. Šalda) - Jindráček (90. Mujagič). Trenér: Rada.