Nováček z Mostu udolal Teplice

Poslední nováček letošního ročníku první ligy, fotbalisté Mostu vstoupili v neděli do nejvyšší soutěže cennou výhrou 2:1 nad Teplicemi. O osudu ostře sledovaného souboje, v němž Most dokázal bojovností a s přispěním štěstí otočit nepříznivý vývoj derby, rozhodl nedlouho před koncem Hunalův vlastní gól. Hosté hráli přes hodinu bez vyloučeného Kleina.

"Zápas provázela nádherná atmosféra a s výkonem a výsledkem jsem maximálně spokojen. Skalp třetího celku minulé sezóny je pro nás skvělým vstupem do soutěže," radoval se mostecký kouč Přemysl Bičovský.

Úvod ale patřil teplickému celku, který se hned z první útočné akce ujal vedení. Po Jirsákově dlouhém autovém vhazování se míč dostal k Verbířovi, jenž nekompromisní trefou pod břevno překonal Svobodu.

Domácí však neklesli do kolen a záhy srovnali. Siegl vyslal z těžkého úhlu pohotovou přihrávku do pokutového území a Poláček napálil odražený balón do Poštulkovy sítě. Blízko ke skórování měl ve 23. min. Szabo, jehož rána minula branku jen o centimetry.

O chvíli později byl teplický bek Klein za faul po druhé žluté kartě vyloučen. Mostečtí zvýšili obrátky a zahrozili především Sieglem, který dvakrát mířil vedle a minutu před přestávkou jeho technickou střelu zastavila tyč.

S elánem vletěli domácí i do druhé půle. Škodovu dělovku v 56. min. Poštulka vytlačil nad břevno. Tepličtí se postupně vymanili z defenzivy a taktickou hrou dlouho drželi nerozhodný stav. Závěr ale patřil Mostu, když střídající R. Čížek zacentroval z pravé strany a Hunal, tísněný dotírajícím Bočkem, si dal vlastní gól.

"Cítím zklamání, protože jsme sahali po bodu. Kleinovo vyloučení bylo hodně přísné a jasně ovlivnilo průběh utkání," pokrčil rameny teplický kouč Vlastislav Mareček.

Most - Teplice 2:1 (1:1)
Branky: 7. Poláček, 87. vlastní Hunal - 2. Verbíř. ŽK: Houšť, Macek, Škoda, Boček - Klein, Rilke. ČK: 26. Klein. Rozhodčí: Jára - Filípek, Pokorný. Diváci: 11.729.
Most: Svoboda - Houšť, Novotný, Škerle, Procházka - Macek, Škoda, Pilař, Poláček - H. Siegl (83. R. Čížek), Jendruščák (73. Boček). Trenér: Bičovský.
Teplice: Poštulka - Klein, Rada, Hunal, Krmaš - Jirsák, Szabo (60. Doležal), Sabou, Verbíř - Mašek, Rilke (68. Fenin). Trenér: Mareček.