Fotbalisté Baníku porazili Zlín 4:1, dva góly dal Magera

Vítězstvím 4:1 nad Zlínem otevřeli fotbalisté Baníku Ostrava prvoligový podzim na domácí půdě. Slezané si po pondělní prohře v Olomouci připsali první tři body do tabulky, ale trenéra Jozefa Jarabinského možná ještě víc potěšil střelecký apetit útočníků, kteří se postarali o všechny branky. Hosté na výhru nad Baníkem čekají už jedenáct let.

Ilustrační foto.

Zlínský tým 'bezejmenných' domácím cestu k prvnímu vítězství zase tolik nekomplikoval. Baník si rychle vynutil znatelnou převahu ve středu pole, ale přihrávky do gólových situací létaly ze stran. Tak jako v páté minutě, kdy po Magerově průniku Rajtoral z několika kroků nevídaně přestřelil prázdnou branku.

Trenér Jarabinský udělal v sestavě proti zápasu v Olomouci pouze jednu změnu, ale nový muž v základní sestavě Slončík vymyslel první gól. Po Lesákově pasu zatáhl míč po pravém křídle a jeho centr jemně usměrnil nedůrazně krytý Magera křížnou hlavičkou ke vzdálenější tyči.

Zlín se na útočné polovině hrací plochy potýkal s pasivitou. Ostych Blahovi svěřenci na pár okamžiků odhodili jen po obdržené brance, ale Vaška mezi tyčemi nepřímo ohrozil teprve v závěru poločasu Švach, který se neúspěšně natahoval po Krausově centru.

Útočníci byli při chuti

Baník si tři body pojistil brzy po obrátce. Režisér hry Slončík ošálil protihráče, Magera míč prodloužil do pokutového území na Papadopulose, který bez přípravy zavěsil. Dvojice ostravských útočníků po pondělním propadáku v Olomouci dále sbírala kladné body - v 70. minutě načechral Tomašák trestný kop na Magerovu hlavu, která v utkání udeřila podruhé.

Tím však vzruch na otevřené scéně neskončil. Ostravský brankář Vašek záhy uklouzl při odkopu míče a střídající Činčala kiks ztrestal gólem. Čtyři minuty před koncem si stejná dvojice souboj zopakovala, když Vašek nedosáhl na centr, ale měl štěstí, že po hlavičce zlínského náhradníka ho zastoupila tyč.

Už v nastaveném čase ukázal záda zlínským beků rychlík Žůrek a zasadil Tescomě poslední ránu.

Baník Ostrava - Tescoma Zlín 4:1 (1:0)
Branky: 14. a 70. Magera, 53. Papadopulos, 90.+4 Žůrek - 75. Činčala. Rozhodčí: Šedivý - Hojsík, Kumstát. ŽK: Metelka, Staněk - Zapletal, Vrtělka. Diváci: 7007.
Ostrava: Vašek - Lesák, Besta, Klimpl, Tomašák - Rajtoral, Staněk (84. Bystroň), Slončík, Metelka - Papadopulos (63. Žůrek), Magera (90. Cigánek). Trenér: Jarabinský.
Zlín: Kořínek - Janíček, Kroča, Švach, Červenka - Zapletal, Vrtělka, Opiela (60. Dobeš), Kraus (70. Lukaštík) - Bača (51. Činčala), Škripec. Trenér: Blaha.