Slavia v atraktivním derby deklasovala Spartu 4:1

Výtečný fotbal plný ofenzivního nasazení byl k vidění ve 148. ligovém derby mezi Slavií a Spartou. Zápas 10. kola první ligy přinesl atraktivní okamžiky a pět branek. První gól sice vstřelil už po čtyřech minutách Matušovič, ale pak už padaly branky jen do sparťanské sítě. Po gólech Šventa, Latky, Vlčka a Krajčíka vyhrála Slavia 4:1. A to ještě Fořt neproměnil penaltu.

Sparta zahrozila hned v úvodu, když Matušovič přiťukl hlavou míč do dobré pozice Doškovi. Těsně před tím, než však dokázal trefit balon, mu pod nohy skočil Kozáčik. Fanoušci Sparty ale nemuseli na první branku čekat dlouho. Ve čtvrté minutě vysunul Kisel efektní kolmicí Matušoviče a ten v pádu lehkým padáčkem překonal Kozáčika. Slávisty rychlá branka evidentně otřásla a především v obraně působili dost zmateným dojmem.

Sparta toho mohla znovu využít v deváté minutě. Zelenka utekl po pravé straně a předložil míč před branku Doškovi, jehož střelu Kozáčik vyrazil. K míči se ještě dostal nabíhající Poláček, ale z pěti metrů nepochopitelně přestřelil branku. Stejně dopadl i pokus Fořta, kterému Vlček přihrál do ideální pozice před branku.

Utkání jste mohli sledovat v on-line reportáži:
Slavia Praha - Sparta Praha

Fořt dokázal zarmoutit sešívané příznivce i v 16. minutě, kdy kopal penaltu za faul hostující obrany. Pokutový kop ale kopl tak ledabyle, že Blažek dokázal vyrazit na roh.  Přesto se nakonec Slavii podařilo vyrovnat. Po půlhodině hry obral u pravé čáry Poláčka o míč Krajčík, vysunul dopředu Vlčka, a jeho centr pokutovým územím dokázal za Blažkova záda usměrnit nabíhající Dušan Švento.

Slávisté vtrhli s elánem i do druhého poločasu. Vlček utekl po pravé straně a jeho centr dokázal nabíhající Jarolím trefit jen těsně mimo branku. Krátce poté se nalevo probíjel obranou Švento, tísněn obránci mu však utekl míč. Další slávistickou šanci promarnil osamocený Latka, jeho oblouček minul Blažkovu branku.

Po hodině hry přišly údery Slavie

Sešívaní stupňovali tlak, na centr Krajčíka jen tak tak nedoskočil Fořt. Před stejným hráčem pak na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu Petrouš. A po hodině hry přišly dva rychlé smrtící údery v rozmezí necelých dvou minut. V 62. minutě nejprve přesně naskočil na roh Jarolíma Latka a o minutu později už vedla Slavia 3:1. Švento poslal z levé strany oblouček na Vlčka a ten z voleje přeloboval vyběhnutého Blažka.

Jenže ani to domácím fotbalistům nestačilo. Po pěti minutách si Hrdlička u rohového praporku pohrál s dvěma obránci, uvolnil Krajčíka, a ten nečekaně napálil míč do horního rohu branky zkoprnělého sparťanského gólmana - 4:1. Sparta měla na zvrat pouze něco přes dvacet minut, ale i závěr zápasu se odehrával spíše před hostující brankou. Slavia čekala na výhru nad Spartou dlouhých šest let, ale trpělivým fanouškům nedělní podvečer vše vynahradil.

Slavia Praha - Sparta Praha 4:1
Branky: 31. Švento, 62. Latka, 63. Vlček, 67. Krajčík - 5. Matušovič. Rozhodčí: Jára - Tulinger, Filípek. ŽK: Suchý, Vlček, Krajčík - Matušovič, Zelenka.
Slavia: Kozáčik - Krajčík, Latka, Suchý, Zbončák - Victorino (36. Švec), L. Jarolím (79. Kratochvíl), Hrdlička, Švento - Vlček, Fořt (84. Pešír). Trenér: K. Jarolím
Sparta: Blažek - Pospěch, Petrouš, Lukáš, Kadlec (66. Šimák) - Kisel, Zelenka, Petráš, Poláček (46. Pergl) - Matušovič, Došek. Trenér: Griga.