Sparta zachránila bod až penaltou v nastavení

Fotbalisté Sparty Praha ze sebe ani v 15. ligovém kole neshodili psychické břemeno a doma s Příbramí jen remizovali 1:1. Obhájce titulu měl sice po celý zápas více ze hry, ale spálil mnoho šancí a bod zachránil až v druhé minutě nastaveného času zásluhou Petrášovy penalty.

Na Letnou dorazila tuhá zima a utkání se od první minuty hrálo za silného sněžení. Vyhřívaný trávník ale zabránil tomu, aby se klima podepsalo na stavu hry, v níž od počátku dominovali sparťané. Ti si za čtvrt hodiny dokázali vypracovat tři brankové šance, jenže doplatili na nepřesnou mušku. Na brankáři Pařízkovi ztroskotali postupně Zelenka, Došek a opakovaně Slepička.

Hosté začali hodně zakřiknutě a bezbrankový stav drželi jen díky štěstí. Hodně velkou zásluhu na tom měl vedle Pařízka také stoper Mácha, který dvěma obětavými zásahy ochránil vlastní barvy od nejhoršího: v 11. minutě zblokoval ránu Zelenky mířící do opuštěné branky, ve 19. minutě dokonce musel zasahovat až na brankové čáře při Doškově pokusu.

Příbram potrestala zaváhání domácích

Když Sparta po slušné dvacetiminutovce nevedla, znervózněla a zkušený příbramský tým si s tím věděl rady. Ve 26. minutě Hašek při jednom ze svých faulů poblíž šestnáctky nabídl hostům trestný kop. Ten Otepka poslal na levou stranu k Formánkovi, který míč přiťukl důraznému Rieglovi a ten přes stínujícího Petrouše prostřelil Blažka.

Na Spartu padl po inkasované brance útlum, hráči si nevěřili a na trávníku zbylo torzo aktivního týmu z úvodu utkání. Až po přestávce se borci v rudých dresech začali zvedat, ale jejich ofenzíva byla nebezpečná jen po šestnáctku. Tam domácím chyběla razance a další velké šance přišly vniveč: v 55. minutě se nedokázal ve velké šanci prosadit Slepička, který pak připravil ještě slibnější pozici pro útočného partnera Doška, ale ten znovu minul.

Bod zachránila nečekaná penalta

Sparta sice hrála hodně otevřeně, ale ani příchod Šimáka jí nepomohl otočit průběh utkání, který se tolik podobal předchozím zápasům Letenských v letošní sezoně. Až v poslední minutě po střetu Pennera s Jeslínkem nařídil nečekaně sudí Jech penaltu, kterou po dvouminutových tahanicích Petráš v nastaveném čase proměnil a zachránil Spartě bod.

Sparta Praha - Marila Příbram 1:1 (0:1)
Branky: 90+2. Petráš z pen. - 26. Riegel. Rozhodčí: Jech - Filípek, Košec. ŽK: Pergl, Došek - Mácha, Mendy, Buryán, Navrátil, Otepka. Diváci: 3039.
Sparta: Blažek - Pergl (61. Šimák), Petráš, Petrouš (82. Jeslínek), Kadlec - Pospěch, Hašek (74. Herzán), Zelenka, Poláček - Došek, Slepička. Trenér: Griga.
Příbram: Pařízek - Buryán, Mácha, Formánek, Penner - Otepka (90. Hašek), Riegel, Koloušek, Čupr - Mendy (81. Huňa, 90. Navrátil), Stracený. Trenér: Tobiáš.