Blšany se po dlouhé době radovaly, porazily Jablonec

BLŠANY

Fotbalisté Chmelu Blšany měli po delším čase důvod k oslavě. Po deseti zápasech bez vítězství se těšili z výhry 1:0 nad Jabloncem a vylepšili si svou pozici v boji o záchranu v lize. Hosté naopak ani tentokrát nedokázali na soupeřově hřišti vyhrát, což se jim nepodařilo od začátku sezóny. Vítězný gól vstřelil dvanáct minut před koncem Polodna, hostující Šenkeřík neproměnil za bezbrankového stavu penaltu.

Ilustrační foto.

V Blšanech stejně jako jinde v minulých dnech vydatně mrzlo, ale pořadatelé dali hřiště do pořádku. A protože hosté přijeli s touhou vyhrát, hrálo se oboustranně otevřeně, ale často také nepřesně.

Útočné akce se střídaly na obou polovinách hřiště, příliš nebezpečné však nebyly. V 9. minutě jablonecký Šenkeřík vypálil z trestného území, ale nemířil přesně, stejně jako domácí Střihavka, který prodloužil o dvě minuty později dlouhý míč ze středu hřiště. Souboj se Špitem sice vyhrál, ale střela skončila vedle. Úvodní čtvrthodinu pak zakončil další Šenkeříkův nepřesný pokus.

S přibývajícím čase začaly být obrany pozornější, a tak nesmělé pokusy o ohrožení branky přišly ze standardních situací. Nejblíže gólu byl znovu Šenkeřík, který po rohu v 38. minutě lehce lízl míč, ale mezi tyče znovu nemířil.

Jablonecký hrotový útočník byl hlavní postavou hostujícího týmu i po přestávce. Přesně po hodině hry Kolář fauloval na okraji šestnáctky Klapku, jenže Šenkeřík nedokázal dát gól ani z penalty. Jeho střela se otřela o břevno a skončila nad.

Ještě předtím měl v 48. minutě šanci domácí Hottek, který mířil přesně z trestného kopu, jenže Špit míč letící do rohu branky vyrazil.

Rozhodnutí přišlo v 78. minutě, kdy Dort našel na pravé straně Střihavku, který ještě před brankovou čáru dokázal odcentrovat přes Špita k Polodnovi, a ten hlavou vstřelil jediný gól zápasu.

Hosté se v závěru snažili o vyrovnání a čtyři minuty před posledním hvizdem k němu měli hodně blízko. Střídající Smíšek našel jedenáct metrů před brankou Michalíka, který tvrdě vystřelil, jenže blšanský brankář Daněk svůj tým už poněkolikáté v průběhu podzimu zachránil.

Chmel Blšany - FK Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 78. Polodna. Rozhodčí: Jílek - Lhoták, Ubias. ŽK: J. Bílek - Klapka. Diváci: 735.
Blšany: Daněk - Broschinský, Vorel, Šourek, Krejčík - Kolář (90. Michal), J. Bílek, Devátý, Hottek (62. Polodna) - Střihavka, Dort (90. Šelicha). Trenér: M. Bílek.
Jablonec: Špit - Pončák, Drobný, Hrotek, Nesvadba - Michálek, Klapka, Kordula, Baranek (69. Smíšek), Weber - Šenkeřík (82. Grubhoffer). Trenér: Rada.