Estonsko - Island 1:1Příští soupeř Vrbova výběru remizoval v přípravě v Estonsku, Nizozemci zdolali Španěly

Tallinn

Fotbalisté Islandu, kteří jsou příštím soupeřem České republiky v kvalifikaci o Euro 2016, v dnešní přípravě v Estonsku neudrželi vedení a remizovali 1:1. Další český protivník ve skupině Nizozemsko doma porazil úřadující mistry Evropy ze Španělska 2:0.

Ital Graziano Pellé (vlevo) bojuje o míč s Philem Jagielkou z Anglie.

Islanďané začali výborně a už v deváté minutě je poslal do vedení útočník Gíslason. Deset minut po změně stran však vyrovnal domácí záložník Vassiljev a skóre v Tallinnu už se nezměnilo.

Island na druhém místě kvalifikační skupiny A ztrácí na vedoucí český tým jeden bod. Seveřané přivítají svěřence Pavla Vrby 12. června v Reykjavíku.

Nizozemci si spravili chuť po trápení v kvalifikaci, v níž naposledy doma remizovali 1:1 s Tureckem a ve skupině mají po pěti zápasech jen sedm bodů. Hráči Oranje o triumfu nad Španělskem rozhodli v Amsterdamu už v úvodních šestnácti minutách, kdy se trefili stoper De Vrij a záložník Klaassen.

V přípravách neprohráli ani další čeští soupeři v bojích o mistrovství Evropy. Lotyšsko zopakovalo na Ukrajině sobotní výsledek 1:1 z Prahy. Mužstvo Marianse Paharse tentokrát remízu na poslední chvíli zachránilo, když se v nastavení prosadil střídající Maksimenko.

Kazachstán uhrál v Chimki bezbrankovou remízu s domácím Ruskem, Turecko díky gólům Erdinga a Calhanoglua vyhrálo v Lucembursku 2:1.

Anglie remizovala ve šlágru v Itálii 1:1. Domácí tým poslal v Turíně do vedení v 29. minutě útočník Southamptonu Pellé, Albion odvrátil porážku jedenáct minut před koncem díky brance náhradníka Townsenda.

Portugalsko bez hvězdného kapitána Ronalda v Estorilu senzačně podlehlo 0:2 své bývalé kolonii Kapverdským ostrovům, za kterou odehrál celý zápas teplický fotbalista Nivaldo. Jeho tým dvakrát skóroval už v první půli. Domácí se na odpověď nezmohli, navíc dohrávali závěrečnou půlhodinu bez vyloučeného obránce Pinta.