Senzace v domácím poháru. Prvoligové Slovácko vypadlo s divizním týmem!

Slavičín

Fotbalový pohár MOL Cup opouští po Baníku Ostrava další prvoligový celek. Slovácko, kterému se vydařil vstup do nového ročníku Synot ligy, totiž nečekaně prohrálo na půdě divizního Slavičína 0:2 a se soutěží se loučí.

Trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Slovácko přicestovalo na hřiště aktuálně desátého mužstva divize E bez kanonýra Libora Doška, přesto mohlo jít v úvodu několikrát do vedení. Jenže své šance neproměnilo a přišel trest. Ve 35. minutě se k míči dostal Kalus a přesnou střelou pod břevno překonal Daňka.

Po přestávce mohl srovnat Reinberk, trefil však jen tyč. Svěřenci trenéra Svatopluka Habance se snažili o vyrovnání, to ale nepřišlo. Naopak v poslední minutě zpečetil překvapivý postup Slavičína Elšík.

Slovácko je druhým prvoligovým mužstvem, které vypadlo z domácího poháru. Již ve čtvrtek podlehla Ostrava v divizním Rýmařově 3:4.

Další dva zástupci nejvyšší soutěže nezaváhali. Nováček ze Zlína deklasoval domácí Velké Karlovice 6:1, Bohemians 1905 zvítězili na trávníku divizní Olympie Hradec Králové těsně 2:1. Rozhodující gól vstřelil v 83. minutě Schick.

2. kolo MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:
FC TVD Slavičín - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branky: 35. Kalus, 90. Elšík. Rozhodčí: Adámková.
Slovácko: Daněk - Chvátal, T. Rada, Košút, Reinberk - Diviš, Daníček (70. Sadílek), Valenta, Havlík, Hlúpik - Kovář. Trenér: Habanec.
Velké Karlovice - Fastav Zlín 1:6 (0:1)
Branky: 75. Píšek - 26., 50., 90.+3 a 90.+6 Železník, 64. a 67. Jordan. Rozhodčí: Zelinka.
Zlín: S. Dostál - Pazdera, Malý, Hájek, Matějov (74. Hubáček) - Kopečný (68. Blanař), Živulič, Motal, Bartolomeu (46. Koreš) - Železník, Jordan. Trenér: Páník.
Olympia Hradec Králové - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:1)
Branky: 69. Krejčík - 7. Šmíd, 83. Schick. Rozhodčí: Kocourek.
Bohemians 1905: Fryšták - Pauschek, Šmíd, Gajič, Havel - Bartek (58. Acosta), Jindřišek, M. Jarolím (76. Čížek), Mosquera - Mikuš (71. Akulinin), Schick. Trenér: Pivarník.
MFK Chrudim - FC Hradec Králové 0:5 (0:1)
Branky: 3. Holeš, 56. P. Mareš z pen., 64. Vaněček, 77. Janoušek, 85. Javůrek. Rozhodčí: Nenadál.
FK Tachov - Baník Sokolov 2:2 (1:0), na pen. 5:3
Branky: 33. Matas, 62. Hrdlička - 49. Jiří Procházka, 67. Manzia. Rozhodčí: Pechanec.
FK Králův Dvůr - Graffin Vlašim 1:1 (1:0), na pen. 3:1
Branky: 39. Mareš - 90. Brejcha. Rozhodčí: Jílek.
FK Dobrovice - FK Varnsdorf 1:2 (0:1)
Branka: 79. Novák - 35. Kotiš, 53. Ďurděvič. Rozhodčí: Jech.
FC Hlučín - SFC Opava 0:1 (0:1)
Branka: 28. Machálek. Rozhodčí: Julínek.
1. FC Karlovy Vary - MAS Táborsko 2:6 (1:3)
Branky: 14. Dušek, 58. Geňo z pen. - 37. a 45. Džafič, 12. Ciku, 46. Nešický, 67. Kočí, 84. Mráz. Rozhodčí: Houdek.
Mohelnice - MFK Frýdek-Místek 1:2 (0:0)
Branky: 68. Bzirský - 59. Matúš, 75. Švrček. Rozhodčí: Orel.
MFK Vítkovice - MFK OKD Karviná 2:2 (2:0), na pen. 3:5
Branky: 33. Kovařík, 39. Taraba - 57. Moravec, 77. Budínský. Rozhodčí: Machálek.