Norwich - Manchester City 3:4Džeko řádil a oslabený Manchester City vyhrál přestřelku v Norwichi. Arsenal nasázel sedm gólů!

Fotbalisté Manchesteru United si i po dvacátém kole Premier League udrželi sedmibodový náskok na čele tabulky před druhým městským rivalem City. Svěřenci trenéra Alexe Fergusona porazili na Old Trafford nepříjemný West Bromwich 2:0. Nezaváhali ani konkurenční City, kteří i v oslabení vyválčili výhru v Norwichi 4:3. Ještě větší přestřelku předvedl londýnský Arsenal, z jehož stadiónu si odvezl Newcastle debakl 3:7!

Edin Džeko se raduje po jedné ze svých tref do sítě Norwiche.

United v minulém kole fantasticky otočili zápas s Newcastlem a dostali se na čele tabulky do nadějného trháku, který toužili udržet i po zápase s WBA. Domácí, na jejichž lavičce seděli od začátku zápasu Van Persie, Hernandez či Ferdinand, se mohli uklidnit hned v úvodní desetiminutovce poté, co si po akci Ashleyho Younga s Kagawou srazil míč do vlastní brány McAuley.

Druhý pojišťující gól však dlouho nepřicházel, vítězství nakonec definitivně pečetil až v devadesáté minutě parádní střelou zpoza šestnáctky střídající Robin van Persie.

City zvládli i oslabení

Obhájci titulu z Manchesteru City si nutně potřebovali spravit chuť po nečekané porážce v Sunderlandu. A v Norwichi vykročili za výhrou opravdu rázně. Už ve druhé minutě zužitkoval Edin Džeko rychlý kontr po spolupráci s Agüerem a Davidem Silvou. A stejný hráč hned za tři minuty po Agüerově pasu zvýšil už na 2:0.

Domácí byli zralí na pořádný debakl. Jenže neuplynula ještě ani čtvrthodina hry a z přímého kopu trefil kontaktní gól Pilkington, jehož pokus tečoval za Hartova záda Clichy. Těsně před přestávkou pak ožily naděje domácích na zvrat ještě více, protože Samir Nasri se rozčiloval po faulu od Tetteyho tak vehementně, až ho rozhodčí vyloučil.

Klid dvoubrankového náskoku vrátil hostům po přestávce Agüero. Jenže krátce nato znovu snížil Martin. Stav 3:2 vydržel ale jen čtyři minuty. Znovu se totiž dostal ke slovu Džeko, jehož ránu sice vytěsnil brankář Bunn na tyč, ale následně si míč srazil do vlastní brány. Hosté se přesto po další trefě Martina museli o těsný náskok strachovat až do konce.

Walcott nasázel hattrick

Neskutečný zápas viděli diváci na Emirate Stadium, kde domácí Arsenal, v jehož dresu odseděl celý zápas na lavičce Tomáš Rosický, rozdrtil Newcastle 7:3. Přitom hosté ze severu Anglie dokázali třikrát odpovědět na vedoucí gól Kanonýrů a ještě v 73. minutě drželi stav 3:3.

Jenže pak jejich obrana totálně zkolabovala a brankář Krul lovil ze své sítě jeden gól za druhým. Theo Walcott završil hattrick parádním sólem napříč šestnáctkou na konečných 7:3. Dva góly zaznamenal střídající Giroud.

Arsenal tak slaví čtvrtou výhru v řadě a posunul se na páté místo. Newcastle nasřílel ve dvou posledních zápasech dohromady šest gólů, ale nemá z nich ani bod.

Kohouti otočili zápas

I díky porážce West Bromwiche se na třetím místě osamostatnil Tottenham, který otočil zápas na hřišti Sunderlandu. Kohouti totiž prohrávali od 40. minuty po gólu Johna O´Shea. Pomohl jim však vlastní gól Carlose Cuéllara, po němž vzápětí přidal rozhodující trefu na 2:1 Aaron Lennon. Tottenham tak zaznamenal už šesté vítězství z posledních osmi zápasů.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:
Sunderland - Tottenham 1:2 (40. O'Shea - 48. vlastní Cuéllar, 51. Lennon)
Aston Villa - Wigan 0:3 (3. Ramis, 52. Boyce, 56. Koné)
Fulham - Swansea 1:2 (56. Ruiz - 19. Graham, 52. De Guzmán)
Manchester United - West Bromwich 2:0 (9. vlastní McAuley, 90. Van Persie)
Norwich - Manchester City 3:4 (63. a 75. Martin, 15. Pilkington - 2. a 4. Džeko, 50. Agüero, 67. vlastní Bunn)
Reading - West Ham United 1:0 (5. Pogrebňak)
Stoke - Southampton 3:3 (16. Jones, 67. Upson, 90. Jerome - 10. Lambert, 24. Rodriguez, 36. vlastní Wilkinson)
Arsenal - Newcastle 7:3 (20., 73. a 90.+2 Walcott, 85. a 87. Giroud, 50. Oxlade-Chamberlain, 64. Podolski - 43. a 69. Ba, 59. Marveaux)