Neapol - Inter 2:1Neapol díky Higuaínovi porazila Inter a je v čele italské ligy

Neapol

Zápas o první místo v italské lize vyhráli fotbalisté Neapole. Inter Milán sesadili z čela vítězstvím 2:1 a vedou před ním tabulku o jeden bod. Oba góly domácího celku dal nejlepší střelec Serie A Gonzalo Higuaín. Třetí je Fiorentina, která se Sassuolem pouze remizovala 1:1.

Útočník Neapole Gonzalo Higuaín se raduje z gólu, který vstřelil Veroně.

Neapol prohrála jen v srpnovém úvodním kole, od té doby ve všech zápasech bodovala. Proti Interu se dostala do vedení už ve druhé minutě, kdy se Higuaín prosadil ve vápně prudkou střelou z otočky.

Hosty pak krátce před poločasem oslabil vyloučený Nagatomo, který dostal druhou žlutou kartu za nebezpečný skluz. V 62. minutě vyhrál Higuaín běžecký souboj s oběma milánskými stopery a dvanáctým gólem v sezoně upravil na 2:0.

Inter rychle snížil, naději mu svižnou ránou k tyči vykřesal Ljajič. Oba střelci se pak dostali ještě do několika slibných šancí, ale výsledek se už nezměnil ani v dramatickém nastavení, kdy míč skončil dvakrát na tyči neapolské branky.