Sparta - Trenčín 2:1Slavia zdolala lídra slovenské ligy, Sparta si poradila s Trenčínem

Obě pražská „S“ v přípravě vyhrála nad slovenskými soupeři. Fotbalová Sparta porazila Trenčín 2:1, Slavia stejným výsledkem pokořila Žilinu. Letenští pak ve druhém duelu remizovali 0:0 s Trnavou a sešívaní porazili Písek 2:0. Příbram vstřelila pět gólů Sokolovu. Jablonec rozstřílel střížkovské Bohemians.

Záložník Sparty Bořek Dočkal proměňuje penaltu.

Fotbalisté Sparty první utkání slovenského dvojboje na Strahově zvládli. Svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky porazili díky brankám Davida Lafaty a Bořka Dočkala Trenčín 2:1.

Sparta se v souboji druhých celků české a slovenské ligy ujala vedení dvě minuty před přestávkou, kdy se zblízka trefil Lafata. Po hodině hry sice vyrovnal Holúbek, ale v 72. minutě vrátil Spartě vedení z penalty Dočkal. V přípravě se tak prosadil ve všech dosavadních zápasech a připsal si pátý gól.

Druhá část letenské sestavy pak nastoupila proti Trnavě. Největší šanci zápasu měl v závěru uzdravený záložník Vácha, ale jeho hlavičku gólman vyrazil, a tak zápas skončil bez branek.

„Se zápasy proti Trenčínu i Trnavě jsme spokojeni. Proti Trenčínu se hrálo v podobném duchu, jako proti Žilině. Byl to organizovaný a aktivní soupeř, který nás prověřil. Líbilo se mi, že hráči předvedli několikrát velmi vydařenou ofenzivní součinnost a povedené akce. Mrzí nás ale, že i přes řadu kombinací a šancí, jsme nevstřelili více branek. Finální fázi a zakončení musíme ještě pilovat a zlepšovat," řekl trenér Vítězslav Lavička.

Testovaný útočník Koné debutoval za Jablonec dvěma góly

Útočník Francis Koné v premiéře za fotbalisty Jablonce vstřelil dvě branky a pomohl k jasné výhře 7:0 v přípravném utkání s Bohemians Praha. Dvojnásobný reprezentant Toga výborným způsobem zahájil testy na severu Čech.

Koné se proti třetiligovému soupeři poprvé trefil už v osmé minutě pohotovou dorážkou, druhý zásah přidal hlavou v 58. minutě, kdy zvýšil už na 5:0.

O další branky Baumitu se postarali v první půli Pernica a po změně stran Doležal, Novák, Kopic a Beneš. Posledně jmenovaný stoper naskočil poprvé po vleklém zranění achilovky a hned po minutě na hřišti skóroval.

"Koného jsme si vyzkoušeli a teď se rozhodneme, jestli ho angažujeme nebo ne. Viděli jsme, jak hraje a jak se chová v herních situacích. K tomu utkání posloužilo a teď si to už jen vyhodnotíme," avizoval asistent trenéra Jiří Chytrý.

Přípravná utkání
Slavia Praha - Žilina 2:1 (2:0)
Branky: 14. Kenija, 27. Zmrhal - 81. Škrinar z pen.
Sestava Slavie: Hrubeš - Mikula, Bílek, Fialka, Prošek - Deli, R. Hrubý - V. Vukadinovič (69. Juhar), Kenija, Zmrhal - Milan Škoda. Trenér: Beránek.
Slavia - Písek 2:0 (2:0)
Branky: 42. Bazal, 45. Routek.
Sestava Slavie: Rakovan - Dostál, Routek, Kodr, Juhar (46. Vavrouš) - Bazal, Piták - Mičola (66. Juhar), Diop (15. Batka), Mihajlovič - Červenka. Trenér: Beránek.
Sparta Praha - Trenčín 2:1 (1:0)
Branky: 43. Lafata, 72. Dočkal z pen. - 61. Holúbek.
Sestava Sparty: Štěch - Kadeřábek, Holek (46. J. Brabec), Kováč, Podaný - Mareček, Vacek (73. Přikryl), Shala - Dočkal, L. Krejčí (76. Breznaník) - Lafata (82. Picault). Trenér: Lavička.
Sparta Praha - Trnava 0:0
Sestava Sparty: Vorel - Jánoš (46. Breznaník), J. Brabec, Švejdík, Costa - Konaté (83. Macháč), Vácha, Matějovský, Přikryl (83. Pešek) - Schick, Picault (77. Miskovič). Trenér: Lavička.
Příbram - Sokolov 5:2 (4:1)
Branky: 16. Pilík z pen., 24. Hnaníček, 31. Fořt, 41. Matějů, 58. Rys - 44. Šamánek, 65. Hrubý.
Sestava Příbrami: Boháč (46. L. Krbeček) - Matějů, Hájovský (46. Polanský), Zápotočný (46. Tregler), Divíšek - Pilík (46. Rys), Krameš (46. Hronek), Hnaníček, Zeman (46. Mareš) - Suchan - Fořt. Trenér: P. Tobiáš.
Slovan Liberec - Varnsdorf 2:1 (0:0)
Branky: 59. Luckassen z pen., 88. Frimmel - 50. Rudnytskyy.
Sestava Liberce: Zoul - Ondráček, Pimpara, Egert, Bělíček - Soungole (46. Henzl), Machuča - Frimmel, Moustapha, Kaiser - Luckassen. Trenéři: Kotrba a Csaplár.
Slovan Liberec - Znojmo 4:0 (1:0)
Branky: 17. a 70. Frýdek, 55. Hadaščok, 63. Bakoš.
Sestava Liberce: Hroššo - Mudra, Karišik, Pokorný (41. Henzl), Fleišman - Obročník, Djika - Frýdek, Josef Šural, Hadaščok - Bakoš. Trenéři: Kotrba a Csaplár.
Baumit Jablonec - Bohemians Praha 7:0 (2:0)
Branky: 8. a 67. Koné, 19. Pernica, 56. Martin Doležal I, 58. F. Novák, 71. Beneš, 87. Kopic.
Sestava Jablonce: Špit - Romera, Pernica (46. M. Kysela), Mišůn (70. Beneš), F. Novák - Rossi (46. Hübschman), Greguš (46. M. Pospíšil) - Čížek (46. Kopic), Šabala (46. Martin Doležal I), Crnkič (60. Mihálik) - Koné. Trenér: Šilhavý.
Myjava - 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)
Branky: 14. Pekár - 70. Civič.
Sestava Slovácka: Heča (64. Daněk) - Prajza, R. Mezlík (64. T. Rada), Břečka (64. Košút), Reinberk (64. Šimko) - Kerbr (64. Kalouda), Valenta (64. Šumulikoski), Sadílek (64. Havlík), Trávník (64. Civič), Hlúpik (64. Galuška) - Zajíc. Trenér: Habanec.
Třinec - Baník Ostrava 2:2 (1:1)
Branky: 45.+1 vlastní Kaša, 90. Tomeček - 25. Baroš, 74. Štěpán.
Sestava Ostravy: Šrom - Sukup (46. Štěpán), Kaša (46. Honiš), Frydrych (46. Stronati), Helešic (46. Byrtus) - Mensah (74. Kaša), Jirásek, Mehanovič (74. Helešic) - De Azevedo (46. Sivrič), Baroš (46. Zapata), Holzer (46. Narh). Trenér: Frňka.
Mladá Boleslav - Jihlava 0:3 (0:2)
Branky: 38. a 66. Kliment, 5. vlastní Kysela.
Mladá Boleslav - I. poločas: Hruška - Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil - Ščuk, Charizopulos - Ďuriš, Magera, Končal - Wágner.
II. poločas: Šeda - Geissler, Kúdela, Koch, Thalamy - Šisler, Charizopulos - Zahustel, Ladra, Vukadinovič - Subbotin. Trenér: K. Jarolím.
Jihlava - I. poločas: Hanuš - Kukol, Tlustý, Krejčí, Hybš - Fulnek, Demeter, Bello, Šulek - Kliment, Kosak.
II. poločas: Kotnour - Kukol, Kryštůfek, Krejčí, Urbánek - Batioja, Fulnek (70. Bello), Demeter (61. Kučera), Vaculík - Kliment, Harba. Trenér: Klusáček.
Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 1:3 (1:2)
Branky: 35. Ševčík - 9. Čtvrtníček, 45. Pašek, 65. Sýkora.
Brno - I. poločas: Hladký - P. Buchta, Košťál, Jugas - Vávra, Pašek, Zavadil, R. Buchta, Keresteš - Markovič, Čtvrtníček. Trenér: Kotal.
II. poločas: Martin Doležal II. - Malík, Schuster, Jakub Šural - Hyčka, Fischer, Serečin, Šumbera, Sýkora - Slančík, Klán.
Drážďany - FK Teplice 3:1 (0:0)
Branky: 49. a 78. Stefaniak, 76. Dürholtz - 81. Laňka.
Sestava Teplic: Slavík - Matula, Jablonský, Takács - Hora, Balázs, Ljevakovič, Vachoušek (73. Táborský), Krob (68. Urma) - Salami (46. Potočný), Chukwuma (68. Laňka). Trenér: Ščasný.