Dukla - Slovan Bratislava 1:1Dukla remizovala s Chovancem, Baník nestačil na Žilinu

Remíza s úřadujícím slovenským mistrem není tak úplně k zahození. Fotbalisté Dukly se v Nymburce rozešli se Slovanem Bratislava smírně 1:1. Góly padaly pouze v prvním poločase, když se prosadil nejprve Marek Hanousek a poté Kornel Saláta. Tento česko-slovenský souboj tak neměl vítěze, naopak Žilina porazila Baník 2:0. Jablonec zdolal druholigové Ústí 3:1 a jednou se znovu trefil Lotyš Šabala.

Patrik Gedeon diriguje Duklu.

Dukla se postavila proti týmu, v němž trenér Jozef Chovanec po neúspěšném podzimu provedl řadu kádrových změn. Pražané s jeho Slovanem sehráli vyrovnanou partii.

"Hráli jsme poprvé na trávě a bylo to na nás ze začátku vidět stejně jako na soupeři. Přece jenom je práce s míčem jiná, stejně tak povrch. Jsem velmi spokojený s první částí poločasu do doby, než jsme dostali gól," hodnotí na klubových stránkách Luboš Kozel, trenér Dukly.

"Hráli jsme velmi dobře v pohybu, kombinačně, a šli do vedení. Po vyrovnávací brance z rohu, která byla z mého pohledu zbytečná, se soupeř zvedl. Ke konci poločasu ale byla naše hra zase slušná. Ve druhém poločase došlo k prostřídání, a takovou kvalitu jako v prvním poločase už hra z obou stran neměla, což vedlo k zasloužené remíze," dodává Kozel.

Přípravné fotbalové utkání:
Dukla Praha - Slovan Bratislava 1:1 (1:1)
Branky: 11. Marek Hanousek - 32. Saláta.
Dukla: F. Rada - Karavajev, Jeřábek, Vorel (62. Reiter), Polom (46. Preisler) - Gedeon (46. Hlinka), Marek Hanousek (46. Daniel Tetour), Čajič - Juroška (62. Kluk), Berger (46. Děrgačov), Vopat (46. Považanec). Trenér: Kozel.
Žilina - Baník Ostrava 2:0 (2:0)
Branky: 10. Čmelík, 30. z pen. Škriniar.
Ostrava: Pavlenka (46. Šrom) - Sukup, Kaša (72. Honiš), Frydrych, Byrtus (34. Kukec) - Mensah (72. Narh), Šichor (72. Mehanovič), Jirásek (46. Foltyn) - De Azevedo (72. Sivrič), Baroš (72. Zapata), Holzer. Trenér: Frňka.
Baumit Jablonec - Ústí nad Labem 3:1 (2:1)
Branky: 36. a 40. Pospíšil, 66. Šabala - 3. Pavlata.
Jablonec - I. poločas: Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Hübschman, Rossi - Koné, Pospíšil, Crnkič - Kuzněcov.
II. poločas: Hrubý - Čížek, Pernica, Beneš (78. Mihálik), Mišůn - Rossi, Greguš - Kopic, Crnkič (70. Masopust) - Šabala, Doležal. Trenér: Šilhavý.
FK Mladá Boleslav - Zaglebie Lubin 2:0 (1:0)
Branky: 5. Wágner z pen., 80. M. Vukadinovič.
Ml. Boleslav - I. poločas: Šeda - J. Kysela, Hůlka, Koch, Bořil - Kúdela, Ščuk - Skalák, Magera, Ďuriš - Wágner.
II. poločas: Hankič - Thalamy, Pajer, Navrátil, Mendy (61. Geissler) - Šisler, Milla - Zahustel, Albina, M. Vukadinovič - Subbotin. Trenér: K. Jarolím.
FC Hradec Králové - Zbrojovka Brno 0:0
Hradec Králové - I. poločas: T. Koubek - Holeš, Rolko, Nosek, Plašil - P. Černý, Janoušek - Malinský, A. Čermák, Tito - Petrus.
II. poločas: T. Koubek - Kraják, Chleboun, Nosek, Zelený - P. Mareš, Zorvan - Štípek, P. Dvořák, Vlkanova - Vaněček. Trenéři: Barborík a Pilný.
Brno: Hladký - Malík, Košťál, Schuster - Pašek (80. Hyčka), R. Buchta, Zavadil, Keresteš - Vávra (80. Slančík), Čtvrtníček (62. Klán), Sýkora (62. Serečin). Trenér: Kotal.
1. FK Příbram - Táborsko 3:0 (3:0)
Branky: 20. Zeman, 24. Krameš, 39. Pilík.
Příbram - I. poločas: Boháč - Rys (6. Tregler), Matějů, Zápotočný, Divíšek - Pilík, Krameš, Suchan, Hnaníček, Zeman - Řezníček.
II. poločas: L. Krbeček - Šindelář, Zápotočný (71. Hnaníček), Tregler, Matějů - Jiří Mareš, T. Krbeček, Suchan (80. Krameš), Hronek, Polanský - Sanogo. Trenér: P. Tobiáš.
1. FC Slovácko - Senica 2:1 (1:1)
Branky: 5. Galuška, 55. Kalouda - 21. Dolný.
Slovácko - I. poločas: Daněk - Reinberk, T. Rada, Košút, Břečka - Šumulikoski - Galuška, Valenta, Havlík, Civič - Došek.
II. poločas: Daněk (65. Heča) - Prajza, Břečka, Mezlík, Šimko - Sadílek - Galuška, Trávník, Kalouda, Civič - Zajíc. Trenér: Habanec.
Erzgebirge Aue - Slavia Praha 2:4 (1:3)
Branky: 16. Diring, 63. Mugosa - 5. a 27. Milan Škoda, 34. R. Hrubý, 73. Prošek.
Sestava Slavie: Hrubeš (46. Rakovan) - Mikula, Latka (62. Fialka), Bílek, Dostál - Baéz (62. Piták), R. Hrubý (75. Červenka) - Prošek (86. Mihajlovič), Kenija (75. Nitrianský), Zmrhal - Milan Škoda. Trenér: Beránek.