Sparta musí za výtržnosti fanoušků při derby zaplatit 80 tisíc

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR udělila na čtvrtečním zasedání Spartě Praha pokutu 80 tisíc korun za výtržnosti hostujících fanoušků v ligovém derby na Slavii. Vršovický klub musí za události v utkání 8. kola nejvyšší soutěži zaplatit polovinu.

Fanoušci pražské Sparty během derby se Slavií.

Sparťanští chuligáni se opakovaně dopustili výtržností ve druhém poločase. Po necelé hodině hry musel domácí Tomáš Jablonský zahrávat rohový kop ve krytu slunečníků pracovníků bezpečnostní služby, protože příznivci hostů na něj házeli odpadky a dělbuchy.

V závěru potom letenští fanoušci svým chováním zápas na několik minut přerušili a přibrzdili Spartu při snaze o závěrečný nápor. Favorit překvapivě prohrál 0:1 a utrpěl první porážku v této ligové sezóně.